Partner serwisu
30 listopada 2016

Fortum dostarczy technologię odazotowania spalin dla elektrociepłowni EDF w Krakowie

Kategoria: Aktualności

Fortum dostarczy technologię wtórnej redukcji emisji tlenków azotu (SNCR – Selective Non-Catalytic Reduction), dla dwóch kotłów węglowej elektrociepłowni EDF w Krakowie. Montaż na pierwszym z kotłów odbędzie się w 2017 roku, a na drugim w roku 2018.

Fortum dostarczy technologię odazotowania spalin dla elektrociepłowni EDF w Krakowie

– Dostawa stanowi kontynuację projektu modernizacji technologii spalania niskoemisyjnego w krakowskiej elektrociepłowni. Nasze systemy pozwolą na obniżenie emisji tlenków azotu znacznie poniżej nowych unijnych norm emisyjnych, które będą obowiązywały od 2018 roku – mówi Heikki Andersson, Vice President, Power Solutions, Fortum.

Od 2013 roku Fortum zawarło z Grupą EDF umowy na usługi o wartości niemal 100 milionów euro, włączając najnowszy projekt. W ramach współpracy Fortum dostarczyło również rozwiązania dla elektrociepłowni we Wrocławiu.

Rozwój przyjaznych dla środowiska technologii spalania niskoemisyjnego oraz związanych z nią usług eksperckich jest częścią międzynarodowej oferty Fortum tworzonej w ramach trwającej już od ponad 20 lat współpracy z MHPS (wcześniej Babcock-Hitachi).

– Od ponad 20 lat dostarczamy do elektrowni i elektrociepłowni na całym świecie palniki niskoemisyjne, ograniczające emisję tlenków azotu. Wiele zrealizowanych projektów było wynikiem długoterminowej kooperacji z klientami. Na przykład współpraca z krakowską elektrociepłownią rozpoczęła się już w połowie lat 90 – dodaje Heikki Andersson z Fortum.

Źródło: Fortum

Fot. EDF

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ