Partner serwisu
22 marca 2017

Inteligentne rozwiązania w dziedzinie bezpieczeństwa dla Przemysłu 4.0

Kategoria: Aktualności

HIMA Paul Hildebrandt GmbH zaprezentuje w ramach specjalnego pokazu „Automatyzacja modułowa” na tegorocznych targach w Hanowerze (24–28.04.2017) nowe technologie dla przemysłu 4.0. Zgodnie z założeniami wystawy, specjalista ds. bezpieczeństwa zaprezentuje w hali 11, na stoisku D44, innowacyjne sterowniki bezpieczeństwa, które sprawiają, że aplikacje modułowe w przemyśle stają się łatwiejsze w obsłudze, dostosowane się do potrzeb użytkownika i ekonomiczne.

Inteligentne rozwiązania w dziedzinie bezpieczeństwa dla Przemysłu 4.0

Tematyczną wystawę specjalną i wspólne stoisko, na którym zaprezentują się inne znane przedsiębiorstwa z branży, organizuje Centralny Związek Przemysłu Elektrotechnicznego i Elektronicznego (ZVEI).

Globalny rynek wymaga coraz krótszych cyklów innowacji i coraz bardziej elastycznych procesów produkcji. Prowadzi to do tego, że automatyzacja modułowa znajduje coraz szersze zastosowane w przemyśle procesowym. W inteligentnym zakładzie zapewnia ona, że produkty wytwarza się bardziej ekonomicznie, a urządzenia łatwiej dopasowuje się do zmieniających się potrzeb użytkowników. Dotyczy to również systemów bezpieczeństwa funkcjonalnego i dostępności urządzeń. Inteligentne rozwiązania HIMA łączą bezpieczeństwo funkcjonalne i IT-Security, co stanowi podstawowy wymóg dla cyfrowego przełomu. W ten sposób systemy bezpieczeństwa gwarantują optymalną ochronę ludzi i urządzeń także w erze cyfrowej.

– Korzystanie z automatyzacji modułowej przy systemach bezpieczeństwa zwiększa zakres dostępności urządzeń – wyjaśnia mgr inż. Christoph Kotsch, który w HIMA odpowiada za integrację sterowników w systemach kontroli. – Dzięki sprawdzonym w praktyce modułom operatorzy urządzeń mogą nie tylko szybciej składać swoje produkty, ale i sprawnie usuwać usterki. Uszkodzone moduły można też wymienić przy niewielkich nakładach.

Koncepcję swojej modułowej automatyzacji HIMA przedstawi w Hanowerze na przykładzie sterownika bezpieczeństwa, który wyróżnia się dużą mocą obliczeniową, wszechstronnymi interfejsami dla czujników i granularną architekturą. Ten certyfikowany do poziomu SIL 3 sterownik nie potrzebuje komponentów (np. nie wymaga on żadnych inteligentnych modułów magistrali sprzęgających), redukuje nakłady na planowanie i inżynierię oraz minimalizuje źródła błędów. Co więcej, upraszcza także rozszerzenia lub modyfikacje w bieżącej eksploatacji.

 

 

 

Źródło i fot.: informacja prasowa

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ