Partner serwisu
29 marca 2017

Rafakowcy w Warszawie zainaugurowali sezon biegowy

Kategoria: Energia w sporcie

Piękna pogoda, tysiące biegaczy, wspaniała organizacja i mnóstwo pozytywnych emocji, czyli 12. PZU Półmaraton Warszawski, w którym 26 marca uczestniczyli biegacze z firmy RAFAKO S.A. Najlepszy wynik z załogi wybiegał Paweł Klinik. Drużynowo rafakowcy zajęli wysokie 8. miejsce w kat. „Najszybsza firma”.

Rafakowcy w Warszawie zainaugurowali sezon biegowy

Udziałem w 12. PZU Półmaratonie Warszawskim zawodnicy reprezentujący firmę RAFAKO S.A. oficjalnie rozpoczęli tegoroczny sezon biegowy. Na starcie największego w kraju biegu ulicznego ustawiło się blisko 13 tys. zawodników z całego świata. W tym gronie znalazło się także 5 reprezentantów raciborskiej Spółki. Wspaniała organizacja, w miarę płaska trasa, a do tego piękna wiosenna aura sprzyjała osiąganiu kolejnych życiowych rekordów. Potwierdzić to mogą Krzysztof Jeremicz (1:34:27) i Henryk Wiliger (1:41:20). - Półmaraton Warszawski był nie tylko największym, ale i jednym z najlepiej zorganizowanych biegów, w jakim dane mi było uczestniczyć. Ciekawa trasa, pokazująca uroki Warszawy i świetny doping kibiców skutecznie dodawały skrzydeł. Sporym zaskoczeniem był dla mnie fakt, że o ponad półtorej minuty udało mi się pobić moją życiówkę. Bardzo się z tego cieszę. Myślę, że doda mi to więcej wiary w siebie - relacjonuje Krzysztof Jeremicz z RAFAKO S.A..

Dystans 21 097,5 m najszybciej z rafakowców pokonali: Paweł Klinik, uzyskując czas 1:24:28 i plasując się na 363 miejscu oraz Jan Wilczek (1:31:24). - Pogoda dopisała. Chłodno i niezbyt mocny wiatr to prawie idealne warunki do osiągania najlepszych swoich wyników. Jednak do końca nie wiedziałem, czy wystartuję w tej rywalizacji, ponieważ tydzień wcześniej brałem udział w Półmaratonie Marzanny w Krakowie, w którym udało mi się zrobić tzw. „życiówkę”. Pierwsze kilometry pokazały, że nogi jeszcze nie zregenerowały się całkowicie, ale czułem się dobrze i z każdym krokiem powoli się rozkręcałem – mówi Paweł Klinik z RAFAKO S.A.W zawodach wzięła  udział również Gabriela Sobczyk, weteranka długich dystansów, dla której nie wynik jest najważniejszy, a dobra zabawa i kolejny medal do kolekcji.

W klasyfikacji firmowej, w ramach akcji Firma Przyjazna Bieganiu drużyna RAFAKO S.A. w składzie: Paweł Klinik, Jan Wilczek, Krzysztof Jeremicz zajęła 8. miejsce w kat. „Najszybsza Firma”. Konkurencja była spora, bo do rywalizacji stanęły największe polskie przedsiębiorstwa, które miały kilkukrotnie więcej reprezentantów na trasie półmaratonu niż RAFAKO.

Klasyfikacja Firmy Przyjazne Bieganiu – Najszybsza firma (miejsca 1-20)

1. PKO Bank Polski

2. PZU

3. Inter Cars S.A.
4. Orange Polska S.A.

5. Accenture

6. Instytut Lotnictwa

7. T-Mobile Polska S.A.

8. RAFAKO S.A.

9. BANK PEKAO SA

10. Metro Warszawskie sp. z o.o.

11. Polskie Sieci Elektronenergetyczne S.A.

12. Exatel S.A.

13. Alior Bank S.A.

14. Ministerstwo Sprawiedliwości

15. Altkom Software & Consulting

16. Klinika Rehabilitacji Sportowej Ortoreh

17. Zakłady Tłuszczowe „Kruszwica” S.A.

18. Politechnika Warszawska

19. ABC DATA SA

20. Grupa Pracuj

 

Pełna klasyfikacja dostępna pod adresem:

http://pzupolmaratonwarszawski.com/wp-content/uploads/sites/3/2017/03/12PZUPolmaratonWarszawski_FPBnajszybsza.pdf

 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ