Partner serwisu
04 maja 2017

Szefowie bezpieczeństwa europejskich operatorów systemów przesyłowych energii elektrycznej spotkali się w PSE S.A.

Kategoria: Aktualności

W siedzibie Polskich Sieci Elektroenergetycznych w Konstancinie-Jeziornej, odbyło się spotkanie Grupy Roboczej ENTSO-E ds. Ochrony Systemów Krytycznych. Jest to oficjalne forum wymiany doświadczeń i budowania standardów dla zapewnienia maksymalnego poziomu bezpieczeństwa elektroenergetycznej infrastruktury krytycznej zsynchronizowanej części kontynentu europejskiego.

Szefowie bezpieczeństwa europejskich operatorów systemów przesyłowych energii elektrycznej spotkali się w PSE S.A.

Słowem kluczem tego spotkania było „resilence” (pol. „odporność”). Dyskutowano przede wszystkim nad założeniami synergicznego systemu analizy i oceny ryzyka, dystrybucji informacji, o nowych zagrożeniach, a w konsekwencji organizacji zabezpieczeń proaktywnych, pozwalających z wyprzedzeniem rozpoznawać i neutralizować sytuacje niepożądane.

Jeżeli uda nam się być odpornym na rosnące zagrożenia, zwłaszcza na te o charakterze asymetrycznym jak terroryzm i cyberterroryzm, to nie będziemy musieli sobie radzić ich skutkami. Stąd nasze główne działania są nastawione na obszar proaktywny, czyli na taki, który pozwoli nam uporać się z samym ryzykiem, a nie już ze skutkami takiego działania – podkreśla dr Łukasz Kister, Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa PSE S.A.

Źródło i fot.: PSE

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ