Partner serwisu
12 czerwca 2017

Moduły fotowoltaiczne Trina Solar w użytku w projekcie solarnym SB Energy (Softbank Group) o mocy 455 MW DC

Kategoria: Aktualności

Moduły fotowoltaiczne Trina Solar weszły do użytku w elektrowni słonecznej w Andhra Pradesh o mocy 455 MW DC utworzonej przez SB Energy, spółkę typu joint venture założoną przez SoftBank Group, Bharti Enterprises i Foxconn Technology Group. Jest to największe pojedyncze zamówienie, które firma Trina Solar zrealizowała w Indiach.

Moduły fotowoltaiczne Trina Solar w użytku w projekcie solarnym SB Energy (Softbank Group) o mocy 455 MW DC

Moduły fotowoltaiczne dostarczone na potrzeby tego projektu to polikrystaliczne panele o 72 ogniwach TALLMAX. Moduły TALLMAX zdobyły uznanie specjalistów w branży ze względu na potwierdzoną dotychczasową wydajność w terenie oraz wysoki standard jakości. Moduły są jednym z najbardziej zaufanych rozwiązań w branży na potrzeby wielkoskalowych projektów solarnych.

Elektrownia włączona do użytku 29 marca 2017 r. została zaprojektowana i wybudowana przez firmę SB Energy przy wykorzystaniu najnowszych rozwiązań technologicznych czyszczenia modułów, konserwacji oraz bezpieczeństwa zakładu opracowanych na podstawie globalnych najlepszych praktyk. Elektrownia może produkować wystarczająco czystej energii do zasilenia ponad 700 000 indyjskich gospodarstw domowych.

– Jesteśmy dumnym partnerem SB Energy przy realizacji pierwszego wielkoskalowego projektu solarnego firmy w Andhra Pradesh. Współpraca ta wpisuje się w nasze nieustające wysiłki w zakresie przyczynienia się do realizacji celu Indii: 100 GW możliwej energii słonecznej do roku 2022. Z zaangażowaniem pracujemy z SB Energy nad sprostaniem zapotrzebowaniu kraju na energię przez czyste źródła energii i tworzenie ekologicznego, zrównoważonego środowiska – skomentował Jifan Gao, przewodniczący i główny dyrektor wykonawczy w firmie Trina Solar.

 

 

 

Źródło: PAP

fot.: 123rf.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ