Partner serwisu
03 sierpnia 2017

Więcej energii słoneczej we Włoszech

Kategoria: Aktualności

ContourGlobal dodaje ok. 20 MW mocy do działających elektrowni słonecznych we Włoszech w ramach europejskiej działalności solarnej

Więcej energii słoneczej we Włoszech

Firma ContourGlobal podpisała wczoraj umowę nabycia grupy spółek będących w posiadaniu działających elektrowni fotowoltaicznych we Włoszech o mocy około 20 MW należących do ErgyCapital S.p.A. Elektrownie znajdują się w regionach Puglia, Piemonte, Lazio i Campania i są w bliskiej odległości od dotychczasowego portfela elektrowni słonecznych firmy ContourGlobal we Włoszech. Ponadto dysponują jeszcze około 12 latami taryf gwarantowanych.

Przejęcie elektrowni jest kolejnym krokiem w stronę ekspansji działalności energetycznej firmy ContourGlobal we Włoszech i wykorzystuje istniejącą platformę energii termalnej i odnawialnej, w której skład wchodzą zakłady QuadGeneration obsługujące włoski oddział firmy Coca Cola oraz dachowe i naziemne zakłady rozmieszczone w całym kraju.

– Cieszymy się z nieustającej ekspansji naszej działalności we Włoszech, gdzie jesteśmy obecni już od prawie dekady. Nasza platforma pozwala nam na wydajną integrację nowych elektrowni z dotychczasową działalnością w zakresie odnawialnych źródeł energii w Europie – skomentował główny dyrektor operacyjny w firmie ContourGlobal Karl Schnadt.

Wartość przedsiębiorstwa objętego transakcją wyniosła 68 milionów euro. W ramach transakcji dojdzie do refinansowania lub przejęcia zadłużenia projektu na kwotę około 47 milionów EUR.

Zamknięcie transakcji po wypełnieniu pewnych zwyczajowych i transakcyjnych warunków planowane jest na wrzesień roku 2017.

 

 

Źródło: PAP

fot.: 123rf.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ