Partner serwisu
19 stycznia 2018

Co 12 minut w Europie kupowany jest Nissan LEAF

Kategoria: Elektromobilność

Nissan poinformował, że w ciągu trzech miesięcy od europejskiej premiery liczba zamówień na nowego LEAFa przekroczyła próg 12 000 sztuk. Oznacza to, że średnio co 12 minut na Starym Kontynencie sprzedawany jest kolejny egzemplarz tego elektrycznego modelu.

Co 12 minut w Europie kupowany jest Nissan LEAF

Japoński producent jest organizatorem wydarzenia „Nissan Electric Ecosystem Experience”, zorganizowanego na hiszpańskiej Teneryfie.

Niemal 10 lat temu Nissan rozpoczął rewolucję na rynku samochodów elektrycznych. Od tego momentu sprzedaliśmy więcej takich pojazdów niż jakikolwiek inny producent na świecie. A to dopiero początek. Mamy misję, by za sprawą naszych samochodów oraz inwestycji w infrastrukturę i usługi energetyczne zmieniać styl życia ludzi. To jest właśnie elektryczny ekosystem – za pomocą wizji inteligentnej mobilności Nissana planujemy zrewolucjonizować zarówno branżę, jak i współczesne życie - powiedział Philippe Saillard, starszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Nissan Europe.

Głównym punktem „Nissan Electric Ecosystem Experience” jest możliwość jazdy nowym LEAFem, a także odświeżonym modelem e-NV200, zapewniającym 100 dodatkowych kilometrów teoretycznego zasięgu za sprawą nowego akumulatora 40 kWh. Nissan prezentuje również aktualne informacje na temat swoich działań dotyczących infrastruktury i zarządzania energią.

Od 2010 r. sprzedaż obu generacji LEAFa na świecie przekroczyła liczbę 300 000 egzemplarzy. Samochód jest najlepiej sprzedającym się modelem całkowicie elektrycznym na świecie.

Ceny nowego LEAFa rozpoczynają się w Polsce od 139 000 zł.

źródło: orpa.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ