Partner serwisu
30 kwietnia 2018

TAURON ponownie wśród najbardziej transparentnych spółek

Kategoria: Aktualności

TAURON Polska Energia po raz drugi z rzędu znalazł się w gronie laureatów rankingu „Transparentna Spółka Roku" za przejrzystość prowadzenia biznesu oraz jakość i rzetelność komunikacji z rynkiem.

TAURON ponownie wśród najbardziej transparentnych spółek

W organizowanym przez Gazetę Giełdy i Inwestorów „Parkiet” oraz Instytut Rachunkowości i Podatków rankingu oceniano trzy obszary: sprawozdawczość finansową i raportowanie, relacje inwestorskie i zasady ładu korporacyjnego. Ranking powstał w oparciu o wyniki badania ankietowego spółek notowanych na warszawskiej GPW. Laureatów ogłoszono 25 kwietnia 2018 roku.   

TAURON jest liderem komunikacji z rynkiem kapitałowym, działania spółki w tym obszarze były wielokrotnie doceniane: w trzech edycjach badania przeprowadzonego przez Izbę Domów Maklerskich oraz Gazetę Giełdy i Inwestorów „Parkiet” relacje inwestorskie TAURONA zostały uznane za najlepsze wśród spółek z indeksu WIG30. W ubiegłorocznej edycji konkursu „The Best Annual Report” organizowanego przez Instytut Rachunkowości i Podatków TAURON został zaliczony do elitarnego grona „Best of the Best” skupiającego spółki stosujące najwyższe standardy raportowania.

Warto również przypomnieć, że w ubiegłym roku TAURON otrzymał tytuł „Herosa Rynku Kapitałowego 2017” w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Spółka została doceniona za wysokie standardy w obszarze relacji inwestorskich oraz stosowanie najlepszych praktyk w zakresie komunikacji z inwestorami indywidualnymi.

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ