Partner serwisu
27 lipca 2018

Minister Energii spotkał się z zastępcą Sekretarza Stanu USA ds. zasobów energetycznych

Kategoria: Z życia branży

Minister Energii Krzysztof Tchórzewski wraz z wiceministrami Tadeuszem Skoblem i Tomaszem Dąbrowskim spotkali się z zastępcą Sekretarza Stanu USA ds. zasobów energetycznych Francisem Fannonem. Rozmowy odbyły się 25 lipca 2018 r. w Ministerstwie Energii.

Minister Energii spotkał się z zastępcą Sekretarza Stanu USA ds. zasobów energetycznych

W trakcie spotkania przedyskutowano aktualne geopolityczne aspekty kształtowania bezpieczeństwa energetycznego w Europie. Minister Krzysztof Tchórzewski wyraził oczekiwanie dalszego aktywnego zaangażowania USA w rozwiązywanie problemów bezpieczeństwa energetycznego w Europie Środkowo-Wschodniej. W rozmowie poświęcono szczególną uwagę problemowi zapewnienia dostaw gazu do regionu, w świetle budowy gazociągu Nord Stream 2, także w kontekście toczących się obecnie na forum UE prac nad rewizją dyrektywy gazowej.

Zastępca Sekretarza Stanu USA ds. zasobów energetycznych, Francis Fannon podkreślił, że polityka energetyczna stała się ważnym wymiarem polityki bezpieczeństwa narodowego. Zapewnił o pełnym poparciu USA dla wzmacniania bezpieczeństwa energetycznego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, czego wyrazem są zarówno intensywne działania dyplomatyczne przeciwko budowie NS2, jak i wsparcie dla procesu synchronizacji elektroenergetycznej systemów państw bałtyckich (Litwy, Łotwy, Estonii) przez Polskę z systemem energetycznym UE.

– Doceniam partnerstwo Polski z USA, które ma także ważny wymiar dla bezpieczeństwa energetycznego Polski. Liczę, że polsko-amerykańska współpraca w zakresie polityki energetycznej będzie nadal układać się pomyślnie i przyczyni do skutecznego stawienia czoła aktualnym wyzwaniom dla bezpieczeństwa energetycznego w Europie – stwierdził minister Krzysztof Tchórzewski podsumowując spotkanie.

źródło: me.gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ