Partner serwisu
29 października 2018

Shell zainstalował we Francji ultraszybkie ładowarki IONITY

Kategoria: Z życia branży

Shell zainstalował we Francji ultraszybkie  ładowarki HPC (High-Power-Charging), która wchodzą w skład sieci IONITY. Kompatybilne ze standardem CCS urządzenia o mocy 350 kW zostały zlokalizowane na dwóch stacjach paliw koncernu we Francji (Chartres-Bois i Chartres-Gasville), ok. 90 minut drogi na południowy zachód od Paryża.

Shell zainstalował we Francji ultraszybkie ładowarki IONITY

Liczba uruchomionych stacji ładowania IONITY wzrosła tym samym do 16. Kolejne 29 pozostaje w budowie. Docelowo, do 2020 r., sieć będzie się składać z 400 stacji ultraszybkiego ładowania zainstalowanych przy głównych drogach europejskich. Punkty IONITY pozwolą na naładowanie baterii samochodów elektrycznych kolejnych generacji w ciągu 10 minut.

IONITY to powstająca w Europie sieć stacji szybkiego ładowania, którą budują wspólnie BMW, Daimler, Ford oraz Grupa Volkswagena (Audi i Porsche). Shell ogłosił dołączenie do projektu w listopadzie 2017 r. Partnerami  konsorcjum zostały również m.in. takie podmioty jak Enel, Tank & Rast i Circle K.

Oprócz partnerstwa z IONITY, Shell zainwestował w elektromobilność m.in. poprzez nabycie  holenderskiej firmy NewMotion, która jest operatorem jednej z największych sieci ładowania pojazdów elektrycznych na Starym Kontynencie. Shell instaluje ponadto ładowarki pod logo Shell Recharge w Wielkiej Brytanii, Holandii oraz Chinach.

Koncern został partnerem IONITY we Francji, Belgii, Holandii, Czechach, na Węgrzech, Polsce, Słowacji, Słowenii i Wielkiej Brytanii. Ładowarki HPC będą uruchomione na 80 stacjach paliw należących do Shella.


 

źródło: orpa.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ