Partner serwisu

Elektrownia Bełchatów zwiększyła swoją moc

Kategoria: Aktualności

16 lipca w PGE GiEK SA Oddział Elektrownia Bełchatów po wykonaniu kompleksowej modernizacji przekazano do eksploatacji blok energetyczny nr 8. W wyniku modernizacji blok ten zwiększył swoją moc osiągalną z poziomu 370 MW do wartości 390 MW. Dzięki temu moc osiągalna Elektrowni Bełchatów wzrosła do 5.382 MW.

Elektrownia Bełchatów zwiększyła swoją moc

Celem modernizacji bloków energetycznych 2-12 bełchatowskiej elektrowni jest przystosowanie ich do pracy w warunkach nowych wymagań ekologicznych oraz przedłużenie żywotności do 320.000 h pracy. Ponadto poprzez realizację modernizacji zwiększy się dyspozycyjność bloków a tym samym zmniejszy awaryjność.

W związku z podniesionymi parametrami bloków zwiększy się ich sprawność, co pozwoli obniżyć emisje CO2 o ok. 100 tys. ton/rok w odniesieniu do jednego bloku.  Nakłady, jakie ponosi PGE GiEK SA Oddział Elektrownia Bełchatów na spełnienie wymogów emisyjnych, tj.: obniżenia NOx poniżej 200mg/Nm3, pyłu poniżej 50mg/Nm3 po roku 2015, oraz na wydłużenie żywotności bloków energetycznych o kolejne ok. 25 lat, to ok. 800 mln zł na 1 blok dla jednostek modernizowanych 7 do 12.


źródło: PGE GiEK

fot. Mateusz Grzeszczuk

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ