Partner serwisu
08 marca 2019

Polski start-up pracuje nad elektrycznym samochodem do rallycrossu

Kategoria: Aktualności

Spółka Elimen City, która w ubiegłym roku zaprezentowała swoją konstrukcję ultralekkiego elektrycznego pojazdu dostawczego, poinformowała o pracach nad elektrycznym samochodem przeznaczonym do rallycrossu.

Polski start-up pracuje nad elektrycznym samochodem do rallycrossu

Nowy model został oznaczony symbolem E-RX1. W przedsięwzięcie zaangażował się między innymi Leszek Kuzaj, utytułowany kierowca rajdowy, z udziałem którego odbyły się jazdy testowe na torze Modlin.

Jak powiedział Leszek Kuzaj - Choć samochód jest jeszcze dopracowywany i na szybie widać naklejkę „prototyp”, E-RX1 jeździ i to już całkiem nieźle. Oczywiście cały czas kalibrujemy jego ustawienia – od geometrii po balans. Niewątpliwie jednak będzie to pełnokrwisty, wyczynowy samochód.

Elimen E-RX1 osiąga moc powyżej 300 KM i przyśpiesza od 0 do 100 km/h w mniej niż 4 sekundy. Maksymalny moment obrotowy przenoszony na koła wynosi 3000 Nm. Samochód rozpędza się do 160 km/h. Jego zasięg przy jeździe miejskiej sięga 150 km, co pozwala na przejechanie dwóch pełnych wyścigów w rallycrossowych. Czas ładowania baterii wynosi ok. 30 minut, dzięki czemu możliwe jest jej naładowanie między kolejnymi rundami wyścigów.

Spółka Elimen City jest jednym ze start-upów z sektora elektromobilności rozwijanych w ramach współpracy z Grupą Assay.

źródło: orpa.pl, elimen.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ