Partner serwisu
11 marca 2019

EDP Renewables wraz z Microsoft zawierają umowę na zakup energii wiatrowej w Ohio w USA

Kategoria: Aktualności

EDP Renewables (EDPR), globalny lider w sektorze odnawialnych źródeł energii oraz jeden z największych na świecie producentów energii wiatrowej, za pośrednictwem swej filii EDP Renewables North America LLC (EDPR NA) zawarło z Microsoft Corp. dwa 15-letnie kontrakty na zakup energii z farmy wiatrowej Timber Road IV o mocy 125 megawatów (MW), która powstaje w hrabstwie Paulding w stanie Ohio.

EDP Renewables wraz z Microsoft zawierają umowę na zakup energii wiatrowej w Ohio w USA

Farma Wiatrowa Timber Road IV o mocy 125 MW rozpocznie działalność w 2019 roku i będzie wytwarzać wystarczającą ilość czystej energii elektrycznej, aby móc zasilić rocznie ponad 36000 przeciętnych gospodarstw domowych ze stanu Ohio. Inwestycja ta wygeneruje nowe miejsca pracy, przychody z podatku od nieruchomości dla hrabstwa oraz z tytułu wydzierżawonych gruntów dla ich właścicieli.

Kontrakty typu PPA pokazują, że EDP Renewables dobrze współpracuje z klientami korporacyjnymi, pomagając im w osiąganiu celi związanych z energią odnawialną oraz zmniejszeniem emisji dwutlenku węgla.

Farma Wiatrowa Timber Road IV to czwarta inwestycja EDPR w stanie Ohio i trzecia w hrabstwie Paulding. Łączna moc zainstalowana w tych czterech farmach to 392 MW, co stanowić będzie ponad 40% całkowitej mocy zainstalowanej w energetyce wiatrowej w tym regionie. Trzy farmy wiatrowe EDPR w stanie Ohio są w stanie zasilić 76000 przeciętnych gospodarstw domowych

Kontrakty na zakup energii stanowią część obwieszczenia EDPR z dnia 24 lipca 2018 r.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ