Partner serwisu
23 sierpnia 2019

Wiceminister Adam Gawęda weźmie udział w Forum Energetycznym podczas sympozjum Energetyka Bełchatów

Kategoria: XXI Sympozjum ENERGETYKA BEŁCHATÓW

Sekretarz stanu, Pełnomocnik Rządu do Spraw Restrukturyzacji Górnictwa Węgla Kamiennego wiceminister Adam Gawęda weźmie udział w Forum Energetycznym pierwszego dnia XXI Sympozjum Energetyka Bełchatów.

Wiceminister Adam Gawęda weźmie udział w Forum Energetycznym podczas sympozjum Energetyka Bełchatów

Adam Gawęda
Sekretarz stanu, Pełnomocnik Rządu do Spraw Restrukturyzacji Górnictwa Węgla Kamiennego

Funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Energii i Pełnomocnika Rządu do Spraw Restrukturyzacji Górnictwa Węgla Kamiennego pełni od dnia 15 lipca 2019 r.

Urodził się 3 listopada 1967 r. w Rydułtowach. Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach, mgr inż. górnictwa i geologii, ekspert polityki surowcowo-energetycznej, członek Polskiego Komitetu Światowej Rady Energetycznej.

W latach 1994–2007, zajmował stanowiska kierownicze w branży górniczej: koordynatora Biura Strategii i Zespołu Zarządzania Środkami Produkcji w Centrum Wydobywczym Południe, pełnomocnika dyrektora Systemów Zarządzania Jakością, szefa inwestycji i ochrony środowiska, zastępcy kierownika służby strzałowej oraz robót górniczych, nadsztygara górniczego. Brał udział w opracowaniu planów i strategii dotyczących górnictwa. Monitorował elementy makrootoczenia górnictwa, przygotował raport o jego stanie wraz z propozycjami planu naprawczego. Uczestniczył w pracach zespołu sterującego nad raportami „Potencjał redukcji emisji gazów cieplarnianych w Polsce do roku 2050” oraz „Prognozy zapotrzebowania gospodarki polskiej na węgiel kamienny i brunatny jako surowca dla energetyki w perspektywie 2050 roku”.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ