Partner serwisu
Tylko u nas
09 września 2019

Rozpoczęło się Sympozjum Energetyka Bełchatów 2019

Kategoria: XXI Sympozjum ENERGETYKA BEŁCHATÓW

Około 800 osób z 260 firm i zakładów. Ponad 70 referatów, 70 stoisk wystawowych. Ruszyła XXI edycja sympozjum Energetyka Bełchatów – jednego z największych i najważniejszych spotkań branży energetycznej w Polsce.

Rozpoczęło się Sympozjum Energetyka Bełchatów 2019

– Przybyliśmy do Bełchatowa dyskutować o najistotniejszych problemach nurtujących polską energetykę – powiedział podczas otwarcia Adam Grzeszczuk, prezes zarządu BMP Sp. z o.o. – organizatora konferencji. Pokrótce omówił obecną sytuację w energetyce, w znacznej mierze bazującej na węglu. – Warto natomiast zastanowić się, jak będzie wyglądał ten miks w okolicach roku 2040. Węgla zapewne znacznie mniej. A ile energetyki jądrowej, ile gazu? Coraz więcej słyszymy też o fotowoltaice, o offshore. Czy energii wystarczy, czy nie będziemy musieli jej importować? – o tym chcemy rozmawiać podczas dwóch dni sympozjum – mówił prezes BMP. Wspomniał, że Polska jest dziś dużym placem budowy. Powstały niedawno i powstaną wkrótce nowe bloki energetyczne, z Elektrownią Opole na czele.

Bełchatowskie sympozjum to kilka równoległych sesji tematycznych, 2 debaty czy Forum Energetyczne.

– To przedsięwzięcie skupiające licznych ekspertów, praktyków, którzy podzielą się najlepszą wiedzą z uczestnikami – podkreślił Robert Ostrowski, prezes zarzącu PGE GiEK. – Tym większy honor dla nas gościć państwa w naszych progach – dodał, zaznaczając, że duża część programu odniesie się do założeń Polityki energetycznej Polski do 2040 r. – Dziś zebrane grono specjalistów pozwoli w sposób najbardziej merytoryczny podzielić się wiedzą w zakresie ochrony środowiska, bezpieczeństwa energetycznego czy innowacji.

Prezes PGE GiEK wspomniał, że wiele spośród ponad 70 referatów zostanie wygłoszonych przez przedstawicieli Grupy.

– Przekażą informacje m.in. o modernizacjach naszych bloków, które dostosowujemy do coraz bardziej wyśrubowanych norm związanych z polityką klimatyczną UE – mówił Robert Ostrowski.

Temat ten rozwinął Norbert Grudzień, wiceprezes PGE GiEK, wygłaszając referat otwierający: „Kierunki rozwoju PGE GiEK w dbałości o bezpieczeństwo energetyczne Polski”.

Zebranych w hali Hotelu Sport powitał również Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa:

– Przed państwem dwa dni niełatwej pracy. To wy musicie wypracować stanowiska, pomysły, które w perspektywie 2040 polska energetyka będzie realizowała. Dziękujemy, że po raz kolejny wybraliście Bełchatów.

Sympozjum Energetyka Bełchatów odbywa się w dniach 9-11 września w Hotelu Sport w Bełchatowie. Organizatorem konferencji jest BMP Sp. z o.o. Rolę Honorowego Gospodarza pełni PGE GiEK.

Co w programie?

  • Sesja wprowadzająca;
  • Forum Energetyczne poświęcone Strategii 2040,podczas którego poruszone zostaną najważniejsze założenia tego planu oraz wyzwania, które stawia przed energetyką;
  • Panele merytoryczne - będziemy rozmawiać o tematach najważniejszych z punktu widzenia polskiej energetyki, czyli Strategia 2040, ochrona środowiska, bezpieczeństwo, przyszłość energetyki, innowacje w branży oraz wiele innych;
  • Dwie równolegle odbywające się debaty z dziedzin energetyki i ciepłownictwa;
  • Panel techniczny „Strategia na nowoczesność”,
  • Dwie wycieczki techniczne.

ENERGETYKA BEŁCHATÓW 2019 w liczbach:

70 prezentacji,

69 stoisk,

Niespełna 800 uczestników

2 debaty

forum energetyczne

2 wycieczki techniczne

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ