Partner serwisu
10 grudnia 2019

Izbie Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii objęła wydarzenie Patronatem Merytorcznym

Kategoria: XVIII Konferencja Efektywne Zarządzanie Energią w Przemyśle, 27-28 lutego 2020, Czeladź

Izbie Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii objęła Patronatem Merytorycznym XVII Konferencję Efektywne Zarządzanie Energią w Przemyśle, która odbędzie się 27-28 lutego w Czeladzi.

Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii jest organizacją samorządu gospodarczego zrzeszającą podmioty związane z wytwarzaniem, przesyłem, obrotem i odbiorem energii elektrycznej oraz cieplnej.

Cele Izby Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii

Najważniejszym celem Izby jest poprawa pozycji konkurencyjnej jej Członków poprzez obniżanie kosztów związanych z pozyskiwaniem i wykorzystywaniem energii. Cel ten realizowany jest poprzez wspieranie usuwania barier administracyjnych i nadmiernych obciążeń fiskalnych, udział w konsultacjach publicznych i edukowanie przedstawicieli administracji publicznej w obszarze energetyki przemysłowej i przemysłów energochłonnych, organizację szkoleń i warsztatów dla Członków oraz inne działania mające na celu podniesienie świadomości w obszarze znaczenia, wyzwań i problemów reprezentowanych przez Izbę podmiotów.

Funkcja reprezentatywna Izby Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii

IEPiOE reprezentuje swoich Członków przed krajowymi urzędami centralnymi oraz międzynarodowymi instytucjami i organizacjami w zakresie zagadnień związanych z energią elektryczną, gazem i efektywnością energetyczną, stara się o zapewnienie stabilnego rozwoju energochłonnych sektorów polskiej gospodarki w kontekście postanowień polityki klimatyczno-energetycznej Unii Europejskiej oraz wymagań określonych przez Globalne Porozumienie Klimatyczne i ich implementacje w Polsce.

Inicjatywy Izby Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii

Z inicjatywy Izby powstały FORUMCO2 oraz Forum Odbiorców Energii Elektrycznej i Gazu (FOEEiG), które zrzeszają organizacje i stowarzyszenia branżowe polskiego przemysłu energochłonnego. Celem obu Forów jest utrzymanie konkurencyjności polskiego przemysłu oraz wspierania kształtowania zasad funkcjonowania rynków: energii elektrycznej, gazu oraz ciepła. Fora są platformą do dyskusji i uzgadniania stanowisk w sprawach szeroko rozumianej polityki energetyczno-klimatycznej.

Więcej o Izbie na izba.iep.megiteam.pl
 

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ