Partner serwisu
11 maja 2020

WEBINARIUM BMP: Pandemia a modernizacje w energetyce i ciepłownictwie – aspekty prawne (opóźnienia i koszty)

Kategoria: Z życia branży

Jak nowe regulacje (tarcze antykryzysowe 1.0, 2.0, 3.0) przełożyć w praktyce na sytuację prawną wykonawców realizujących umowy o modernizację infrastruktury w energetyce i ciepłownictwie? Jakie działania powinni podejmować wykonawcy wobec zamawiających publicznych i inwestorów prywatnych w przypadku opóźnień i kosztów dodatkowych z powodu Covid-19? Odpowiedzi na te i inne pytania otrzymają Państwo podczas bezpłatnego webinarium organizowanego 15 maja przez Wydawnictwo BMP we współpracy z Kancelarią JDP.

Obecna sytuacja epidemiologiczna mocno rzutuje na funkcjonowanie praktycznie każdego segmentu gospodarki. Energetyka i ciepłownictwo jako branże kluczowe dla działalności wszystkich innych gałęzi przemysłu muszą zagwarantować bezpieczeństwo i ciągłość dostaw energii.

Pandemia a modernizacje w energetyce i ciepłownictwie – aspekty prawne (opóźnienia i koszty) - to tytuł webinarium organizowanego przez Wydawnictwo BMP - wydawcę magazynu "Energetyka Cieplna i Zawodowa" i portalu kierunekenergetyka.pl we wspópracy z Kancelarią JDP. Podczas webinarium eksperci z kancelarii, prof. Przemysław Drapała - partner w kancelarii JDP i adw. Wojciech Bazan - Counsel w kancelarii JDP, wygłoszą prelekcje, podczas których dowiesz się m.in.:

  • Jak nowe regulacje (tarcze antykryzysowe 1.0, 2.0, 3.0) przełożyć w praktyce na sytuację prawną wykonawców realizujących umowy o modernizację infrastruktury w energetyce i ciepłownictwie?
  • Jakie działania powinni podejmować wykonawcy wobec zamawiających publicznych i inwestorów prywatnych w przypadku opóźnień i kosztów dodatkowych z powodu Covid-19?
  • Jakie roszczenia mogą przysługiwać wykonawcom, jakie dowody powinni zgromadzić?
  • Kto będzie ponosił koszty spowolnienia prac lub przestojów?
  • Jaki jest wpływ koronawirusa na umowy wykonawców z podwykonawcami?

 Webinarium adresowane jest do: 

  • Kadry zarządzającej wykonawców i inwestorów,
  • Dyrektorów kontraktów i projektów, 
  • Prawników wewnętrznych, 
  • Firm wykonujących modernizacje, dostawy oraz usługi w energetyce i ciepłownictwie,
  • Claim managerów.

Webinarium odbędzie się 15 maja w godzinach 10:00 - 11:30 - link do rejestracji:

https://kierunekbmp.clickmeeting.pl/jdp/register

 

Kancelaria JDP jest liderem na rynku w prowadzeniu spraw opartych na klauzuli rebus sic stantibus.

Z powodzeniem prowadzi już tego typu postępowania, a w 2017 r. uzyskała precedensowy wyrok, na podstawie którego wynagrodzenie Klienta zostało podwyższone w związku z nieprzewidywalnym wzrostem cen przed EURO 2012. Postępowanie zakończyło się prawomocnym wyrokiem. Orzeczenie to zostało uznane za przełomowe dla Klientów kancelarii oraz dla branży prawniczej.

Więcej informacji dostępnych jest pod następującym linkiem

Po zakończonym sukcesem postępowaniu, o którym mowa wyżej, kancelaria reprezentuje swoich Klientów (zarówno polskich, jak i zagranicznych) w licznych sporach opartych na klauzuli rebus sic stantibus, w których łączna wartość przedmiotu sporów wynosi ponad 1 mld złotych.

 

Prelegenci

Prof. Przemysław Drapała -  partner w kancelarii JDP, posiada ponad 20-letnie doświadczenie w doradztwie prawnym dla wiodących polskich i zagranicznych wykonawców inwestycji infrastrukturalnych (w tym w energetyce) oraz inwestorów prywatnych, pełnomocnik procesowy w ponad 100  postępowaniach sądowych i arbitrażowych dotyczących inwestycji budowlanych i infrastrukturalnych, uznany w prestiżowym międzynarodowym rankingu firm prawniczych The Legal 500 za Leading Individual in Poland w kategorii Construction/Construction disputes (2018, 2019, 2020), wyróżniony w tej kategorii także w międzynarodowym rankingu Chambers Europe, kieruje zespołem 30 prawników.

 

Adw. Wojciech Bazan – Counsel w kancelarii JDP, reprezentuje polskich i zagranicznych liderów z kilku branż gospodarki w ich kluczowych sporach sądowych i od lat wspiera ich strategicznym doradztwem w okresach nadzwyczajnych wydarzeń rynkowych (m.in. wzrosty cen przed EURO 2012). Występował jako pełnomocnik w wielomilionowych sporach infrastrukturalnych dotyczących kilku z największy w Polsce lotnisk, stadionów sportowych oraz elektrowni. W roku 2016 laureat prestiżowego konkursu DGP “Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra”.

fot. 123rf.com, Kancelaria JDP
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ