Partner serwisu
19 maja 2020

WEBINARIUM BMP: Własne Źródła Energii

Kategoria: Z życia branży

Rosnące ceny energii i ich wpływ na konkurencyjność polskiego przemysłu są jednym z powodów przez które małe i duże przedsiębiorstwa energochłonne rozważają inwestycję we własne źródło energii. Już 26 maja odbędzie się bezpłatne webinarium podczas którego będziemy rozmawiali o zaletach i wadach własnego wytwarzania energii. Dowiedz się o dostępnych technologiach na rynku i posłuchaj ekspertów z branży, którzy podzielą się swoimy doświadczeniami!

W programie

11.00 - OTWARCIE  KONFERENCJI

11.05-11.25

Czy warto mieć własne źródło energii? Przykłady technologii (20 min)

Prof. Krzysztof Badyda, Politechnika Warszawska

 

11.30-11.50

Corporate PPA, czyli nowe możliwości zakupu energii dla przemysłu (20 min)

mec. Karolina Wcisło, Kancelaria Brysiewicz i Wspólnicy

 

11.55-12.15

Pilotażowa instalacja zgazowania RDF z cyrkulującym złożem fluidalnym produkującym energię elektryczną i ciepło w kogeneracji – rozwiązanie problemów z nadmiarem śmieci w powiecie (20 min)

Grzegorz Czornik, EKOGAZ Recovery Sp. z o.o.

 

12.20-12.40

Biogazownie rolnicze jako element zrównoważonej i neutralnej klimatycznie produkcji na przykładzie Goodvalley Polska (20 min)

Anita Bednarek, Goodvalley Polska

 

LINK DO REJESTRACJI https://kierunekbmp.clickmeeting.pl/376586933/register

 

PRELEGENCI

 

prof. dr hab. inż. Krzysztof Badyda

Instytut Techniki Cieplnej

Politechnika Warszawska

Absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa (MEiL PW) Politechniki Warszawskiej z roku 1977, od tego roku zatrudniony w Instytucie Techniki Cieplnej (ITC PW), wchodzącym w skład struktury Wydziału. Profesor zwyczajny, dyrektor ITC PW, wcześniej – w latach 2012-2016 – zastępca dyrektora do spraw naukowych, w latach 2005-2012 prodziekan Wydziału MEiL PW.

Współautor i autor około 300 publikacji, w tym siedmiu monografii oraz licznych referatów na konferencjach, sympozjach i seminariach. Autor i współautor ponad 250 raportów z realizacji prac badawczych i ekspertyz technicznych. Ponad 200 zrealizowano w Politechnice Warszawskiej, ich wyniki wykorzystane zostały w około 50 wdrożeniach (aplikacjach) przemysłowych.

Zakres zainteresowań badawczych obejmuje: zastosowanie modelowania matematycznego w projektowaniu i eksploatacji maszyn i urządzeń energetycznych, analizę zdarzeń awaryjnych, ochronę środowiska w energetyce, energetykę rozproszoną, w tym odnawialną oraz zorientowaną na nowe technologie w energetyce.

 

mec. Karolina Wcisło

Kancelaria Brysiewicz i Wspólnicy

Prawnik, ekspert w zakresie regulacji sektora energetycznego i OZE w kancelarii Brysiewicz i Wspólnicy. Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie dla firm działających na rynku energii elektrycznej, gazu i ciepła. Z powodzeniem doradza klientom w postępowaniach przed Prezesem URE oraz w postępowaniach sądowych. Zapewnia obsługę prawną dużym zakładom energochłonnym, wdrażając rozwiązania prawne mające na celu optymalizację kosztów zakupu energii, w tym w zakresie inwestycji we własne źródła wytwórcze czy umów typu corporate PPA. Doskonale zna branżę energetyczną i rozumie problemy biznesu.

 

dr inż. Grzegorz Czornik

EKOGAZ Recovery Sp. z o.o.

Posiada doświadczenie jako manager wyższej kadry zarządzającej sektora energetycznego i paliwowego m.in. w spółkach grup kapitałowych: Steag, TAURON, JSW, Polski Koks i KCN. Wieloletnie doświadczenie zawodowe i znajomość specyfiki funkcjonowania czołowych firm sektora energetycznego, wydobywczego, a także z branży logistyki i o charakterze środowiskowym pozwoliły mu na przeprowadzenie, zwieńczonych sukcesem, zmian strategii organizacyjnej przedsiębiorstw. Inicjator działań w obszarze zarządzania środowiskiem i relacjami z otoczeniem firm, autor licznych programów z zakresu CSR, posiada doświadczenie zagraniczne jako projekt manager niemieckiej firmy Kogag. Wykładowca na AGH w Krakowie i Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

 

Anita Bednarek

Goodvalley Polska

Kierownik ds. energii i nieruchomości, w firmie pracuje od 2005 roku, a aktualne stanowisko zajmuje od 2018 roku. Odpowiedzialna jest za sprawne zarządzanie siecią energetyczną przedsiębiorstwa, szeroko rozumiane prawo energetyczne oraz pozyskiwanie dofinansowań i certyfikatów na projekty energetyczne. Ponadto jest kierownikiem projektu ds. kalkulacji i weryfikacji śladu węglowego działalności Goodvalley, czym zajmuje się niemal od 10 lat. Jej specjalistyczna wiedza oraz doświadczenie jest doceniane przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Biogazu Rolniczego, gdzie pełni funkcję członka zarządu. Licencjat z zakresu ekonomii zdobyła na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, a następnie rozszerzyła swoje wykształcenie o tytuł magistra w dziedzinie finansów oraz studia podyplomowe z zakresu rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

 

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ