Partner serwisu
23 listopada 2020

EDP Renováveis podpisuje z Novartisem umowę na sprzedaż energii z portfolio OZE o mocy 63 MW

Kategoria: Z życia branży

Dzięki tej nowej umowie EDPR zabezpieczyło już 86% z założonego na lata 2019 – 2022 celu, którym jest zdobycie 7 GW mocy z elektrowni wiatrowych i fotowoltaicznych na całym świecie.

EDP Renováveis podpisuje z Novartisem umowę na sprzedaż energii z portfolio OZE o mocy 63 MW

EDP Renováveis, SA („EDPR”), globalny lider w sektorze energii odnawialnej i jeden z największych producentów energii wiatrowej na świecie, za pośrednictwem swojej spółki zależnej EDP RENOVABLES ESPAÑA S.L.U. podpisał z koncernem farmaceutycznym Novartis 15-letnią umowę na sprzedaż energii (PPA) ze źródeł odnawialnych, wytwarzanej przez portfolio aktywów o łącznej mocy 63 MW. Portfolio to obejmuje farmę wiatrową o mocy 36 MW oraz elektrownię słoneczną o mocy 26,8 MW, które zostaną wybudowane w latach 2022-23.

Tym samym EDPR ma w Hiszpanii zabezpieczone PPA na projekty o łącznej mocy 229 MW, które mają zostać oddane do eksploatacji w latach 2020-2023. 

Zawarcie nowej umowy przez EDPR oznacza, że spółka zabezpieczyła już 86% z planowanej docelowej globalnej mocy, która zgodnie z przyjętym przez firmę dokumentem „Startegy Update”, opublikowanym w dniu 12 marca 2019 roku, wynosi 7 GW na lata 2019 –2022. Spółka zamierza nadal analizować i realizować projekty, które spełniają jej wewnętrzne kryteria dot. ryzyka i rentowności.

Rui Teixeira, tymczasowy CEO EDP Renováveis, komentuje: – Zawarcie nowej umowy na sprzedaż to kolejny dowód na to, że sprawnie zmierzamy do realizacji naszego biznesplanu. Przede wszystkim jednak wzmacnia ona pozycję OZE jako konkurencyjnego i czystego źródła energii dla naszych odbiorców z różnych gałęzi przemysłu.

Skuteczne zabezpieczanie przez EDPR nowych PPA wpisuje się w przyjęty przez spółkę profil niskiego ryzyka i w strategię rozwoju opartą na realizacji konkurencyjnych projektów o długoterminowej widoczności.

– W Novartis zrównoważone podejście do środowiska łączy się z naszą misją stworzenia nowej perspektywy na medycynę, która wydłuża życie ludzkie i poprawia jego jakość –  oświadczył Montse Montaner, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Novartis. – Nasza strategia ograniczania emisji opiera się na efektywności energetycznej i korzystaniu z energii ze źródeł odnawialnych. Jesteśmy dumni, że EDP Renewables oraz inni partnerzy o podobnych wartościach towarzyszą nam na ścieżce do rozwoju zrównoważonego i przyjaznego środowisku –  dodał Montaner.

źródło: informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ