Partner serwisu
13 stycznia 2022

EDPR wprowadza nowy model operacyjny i odświeża zespół zarządzający

Kategoria: Z życia branży

EDP Renewables (Euronext: EDPR), czwarty pod względem wielkości producent energii odnawialnej na świecie, rozpoczął wdrażanie nowego modelu operacyjnego. Nowa struktura wiąże się z ekspansją grupy na rynkach międzynarodowych, w tym z przejęciem spółki Sunseap, a także ze wzrostem znaczenia dla grupy technologii fotowoltaicznych oraz innych nowych technologii, takich jak magazynowanie i wykorzystanie wodoru.

EDPR wprowadza nowy model operacyjny i odświeża zespół zarządzający

Nowy model wykorzystuje szereg atutów grupy: globalny zasięg, dużą skalę działalności oraz wykwalifikowaną kadrę. Jego celem jest wzmocnienie pozycji EDPR w gronie wiodących międzynarodowych grup w branży energetyki odnawialnej, a także wsparcie w realizacji wizji strategicznej oraz ambicji rozwojowych zakomunikowanych rynkom w ubiegłym roku.

W nowym modelu operacyjnym struktura EDPR opiera się na trzech Regionach: Europa i Ameryka Łacińska, Ameryka Północna i Azja-Pacyfik. Jednocześnie grupa stawia na bardziej zintegrowane podejście do usług globalnych za sprawą centrów doskonałości w obszarach Zamówień, Inwestycji i Inżynierii technicznej, które pozwolą jej wykorzystać skalę działalności i globalny zasięg do utrzymania przewagi konkurencyjnej.

Miguel Stilwell d’Andrade (CEO) i Rui Teixeira (CFO) będą współpracować z trzema dyrektorami operacyjnymi (COO): Duarte Bello, który stanie na czele regionu Europa i Ameryka Łacińska, Pedro Vasconcelosem, zarządzającym regionem Azja-Pacyfik i Sandhyą Ganapathy, odpowiedzialną za region Ameryka Północna, a także z Bautistą Rodriguezem, który pełni funkcję dyrektora ds. technicznych (CTO) i odpowiada za pion morskiej energetyki wiatrowej w powołanym przez EDPR przedsiębiorstwie joint-venture Ocean Winds.

Nowa struktura organizacyjna i odświeżony zarząd pozwala spółce wzmocnić obecność w kluczowych regionach praz wspiera jej rozwój i pozycję lidera na tych rynkach.

Rok 2021 r. był EDPR czasem dynamicznego rozwoju. W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy roku spółka odnotowała przyrost 2,5 gigawata (GW) nowej mocy zainstalowanej, zwiększając tym samym łączną moc zainstalowaną do 13 GW.  Ponadto za sprawą przejęcia Sunseap grupa może pochwalić się obecnością na 26 rynkach.

W ramach planu biznesowego na lata 2021-25 EDPR zamierza zwiększyć swoją łączną moc zainstalowaną do 20 GW, przeznaczyć kolejne 19 miliardów EUR na nakłady kapitałowe oraz zwiększyć liczbę pracowników o 3000.

O EDP Renewables (EDPR)

EDP Renewables (Euronext: EDPR) to światowy lider w sektorze energii odnawialnych i czwarty co do wielkości producent energii ze źródeł odnawialnych na świecie. EDPR dysponuje solidnym procesem rozwoju, najwyższej klasy aktywami oraz zdolnością operacyjną lidera rynkowego. Rozwijający się w ostatnich latach wyjątkowo dynamicznie EDPR jest dziś obecny na 26 rynkach międzynarodowych w Europie, Ameryce Łacińskiej, Ameryce Północnej i w Azji*.

Przyświeca mu zobowiązanie do wspierania postępu społecznego w zakresie zrównoważonego rozwoju i integracji. Znalazło to odzwierciedlenie w umieszczeniu spółki na indeksie Bloomberg Gender Equality oraz w przyznaniu jej certyfikatów Top Employer 2020 w Europie (w Hiszpanii, Włoszech, Francji, Rumunii, Portugalii i Wielkiej Brytanii) oraz Top Workplace 2020 w USA. Oba wyróżnienia to rezultat polityki spółki zorientowanej na pracowników.

EDP, główny udziałowiec w EDPR, jest globalnym graczem w branży energetycznej oraz liderem w tworzeniu wartości, innowacji i w obszarze zrównoważonego rozwoju. EDP figuruje na Dow Jones Sustainability Index nieprzerwanie od 14 lat, a niedawno został uznany za najbardziej zrównoważone przedsiębiorstwo energetyczne na świecie w indeksie Dow Jones.

* Ostateczne potwierdzenie obecności na rynkach azjatyckich wymaga zgody organów regulacyjnych na transakcję Sunseap.

źródło: informacja prasowa
fot. 123rf.com
Tagi: EDPR, OZE, Sunseap
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ