Partner serwisu
09 lutego 2023

Wsparcie kultury, edukacji, sportu i odbiorców wrażliwych społecznie – PGE Energia Ciepła podsumowuje 2022 rok w Trójmieście

Kategoria: Aktualności

PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, kieruje się ideą zrównoważonego rozwoju. Najwyższą wagę przykłada do zapewnienia bezpieczeństwa dostaw ciepła mieszkańcom, a także do rozwoju ciepłownictwa systemowego, którego wykorzystanie pozytywnie wpływa na jakość powietrza i środowisko. Działając lokalnie, spółka wspiera także wartościowe inicjatywy i nie jest obojętna na potrzeby społeczne.

Wsparcie kultury, edukacji, sportu i odbiorców wrażliwych społecznie – PGE Energia Ciepła podsumowuje 2022 rok w Trójmieście

Od 50 już lat produkujemy ciepło dla Trójmiasta. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo energetyczne mieszkańców i pewność dostaw ciepła.  Jesteśmy również odpowiedzialni  społecznie , dlatego w wielu obszarach angażujemy się dla dobra wspólnego– powiedziała Elżbieta Kowalewska, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Wybrzeże. - Podejmując decyzje pamiętamy, jak ważny wpływ wywieramy na otoczenie. Dbanie o środowisko, zmniejszanie naszego śladu węglowego i wspieranie społeczności lokalnych dla poprawy jakości życia to także nasza odpowiedzialność – dodała Elżbieta Kowalewska.

Ciepło płynące z sieci ciepłowniczych w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Rumi i Gminie Kosakowo, a wkrótce także w Redzie, powstaje w wysokosprawnych elektrociepłowniach w Gdańsku i Gdyni, które wyposażone są w wydajne systemy odazotowania i odsiarczania spalin oraz filtrowania pyłów. Ciepło z miejskiej sieci ciepłowniczej jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów ograniczania niskiej emisji, która jest problemem wielu polskich miast. PGE Energia Ciepła dużą wagę przywiązuje do współpracy z lokalnymi samorządami, aby wspólnie poprawiać jakość życia mieszkańców.

Przykładem takiego współdziałania jest projekt „Daj się ogrzać. Przyłącz się do ciepłolubnych”, realizowany wspólnie z OPEC i Miastem Gdynia, a także Gminą Kosakowo. W ramach projektu odbywają się spotkania z zarządcami i administratorami budynków na temat m.in. poprawy efektywności energetycznej, czy praktycznych aspektów podłączenia do sieci ciepłowniczej.

W zakresie działań edukacyjnych programu „Energetyczna Kariera” spółka współpracuje z Zespołem Szkół Energetycznych w Gdańsku, wspierając naukę przyszłych energetyków. W ciągu roku merytorycznie i finansowo pomaga szkole, przekazując także dofinansowanie na zakup pomocy naukowych. Funduje też nagrody finansowe dla najlepszych uczniów, wyłonionych podczas praktyk w elektrociepłowniach. Za te działania w roku 2022  PGE Energia Ciepła została doceniona otrzymując tytuł „Pracodawca Przyjazny Gdańskiej Szkole Zawodowej".

W minionym roku razem z młodzieżą szkolną z Zespołu Szkół Energetycznych w Gdańsku pracownicy Elektrociepłowni posadzili kolejne drzewa w ramach programu „Lasy pełne energii”. Nowy fragment lasu powstał na terenie Nadleśnictwa Kartuzy, w leśnictwie Kolańska Huta, w Gminie Somonino. Łącznie, w trakcie kilkugodzinnej akcji, posadzonych zostało ok. 7 tys. sadzonek sosny zwyczajnej.

Już ósmy sezon, dzięki kamerom, można było obserwować życie sokołów wędrownych,  mieszkających na kominie elektrociepłowni w Gdyni. W 2022 r. odnotowano ponad 150 tys. wejść na podgląd gniazda sokołów, w którym wykluły się cztery pisklaki.

Z kolei na terenie Składowiska Odpadów Paleniskowych w Letnicy stanęła pasieka pszczół. Pszczoły w mieście to nie tylko nowa ekologiczna moda, ale także uzasadnione działanie na rzecz ochrony przyrody. Na dobry początek stanęły ule, które zamieszkuje dzisiaj około 20 tys. tych owadów.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ