Partner serwisu

O ochronie środowiska w Katowicach

Kategoria: IX Konferencja Ochrona Środowiska w Energetyce

– To konferencja, która jednoczy tych, którzy na co dzień zajmują się energetyką – powiedział w czasie oficjalnego otwarcia IX Konferencji Naukowo-Technicznej Ochrona Środowiska w Energetyce 2014 prof. Antoni Tajduś. – Mam nadzieję, że dyskusje będą ożywione, że będziemy się sprzeczali i że wyciągniemy wnioski, które pozwolą ruszyć do przodu, bo energetyka to krwiobieg gospodarki – kontynuował.

O ochronie środowiska w Katowicach

Uroczystego otwarcia IX Konferencji Naukowo-Technicznej Ochrona Środowiska w Energetyce dokonali w imieniu organizatorów Adam Grzeszczuk – prezes BMP, wydawcy „Energetyki Cieplnej i Zawodowej”, i w imieniu Gospodarza Honorowego Stanisław Tokarski – prezes zarządu TAURON Wytwarzanie S.A., który wygłosił również referat inauguracyjny. – Największą wartością tej konferencji jesteście Państwo, przedstawiciele działów ochony środowiska, produkcji i inwestycji. To dla was organizowane jest to spotkanie – powiedział prezes Tokarski. – Musieliśmy przenieść się z Jaworzna do Katowic, bo konferencja tak nam się rozrosła, że tam już się nie mieściliśmy – dodał.

Uczestników energetycznego spotkania przywitali również Krzysztof Zawadzki – wiceprezes zarządu TAURON Polska Energia S.A. i prof. Antoni Tajduś z Akademi Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

W pierwszej części konferencji o doświadczeniach z realizacji instalacji oczyszczania spalin z obiektów energetycznych i ciepłowniczych opowiedział Jerzy Mazurek z RAFAKO S.A., a Mieczysław Borowski, prezes Urzędu Dozoru Technicznego, mówił o bezpieczeństwie technicznym wpływającym na ochronę środowiska.

 

Do pobrania: materiały merytoryczne z konferencji

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ