Partner serwisu
27 kwietnia 2015

Rozpoczęło się spotkanie ciepłowników w Zakopanem

Kategoria: XXII Sympozjum Wiosenne Spotkanie Ciepłowników

– Wiosenne Spotkanie Ciepłowników rozwijało się równocześnie z rozwojem ciepłownictwa w Polsce. Zaczynaliśmy w Wiśle – powiedział podczas uroczystego otwarcia sympozjum Adam Grzeszczuk, prezes BMP. Ponad 600 uczestników z dwustu czterdziestu firm i zakładów ciepłowniczych. Dwie debaty, pięć paneli tematycznych, czterdzieści referatów, ponad siedemset minut obrad, sześćdziesiąt stoisk wystawienniczych, sesja wprowadzająca i wycieczki techniczne – to tegoroczne sympozjum liczbach.

Rozpoczęło się spotkanie ciepłowników w Zakopanem

W programie tegorocznego sympozjum debata „Służebność przesyłu”, w czasie której podjęte zostaną zagadnienia dot. m.in.: skali potencjalnych roszczeń właścicieli gruntów, braku regulacji prawnych oraz przewidywanych kosztów pozyskania praw do gruntów. Podczas panelu dyskusyjnego mowa będzie o współdziałaniu podmiotów na konkurencyjnym rynku ciepła: walce o klienta, kogeneracji, uwolnieniu cen czy uregulowaniach prawnych. Równoległe panele tematyczne dotyczyć będą: bezpieczeństwa pracy sieci, paliw dla ciepłownictwa, modernizacji systemów ciepłowniczych, wymogów emisyjnych, innowacji.

Spotkanie rozpoczęło się wykładami wprowadzającymi: o szansach rozwoju kogeneracji wsparcia w Polsce mówił Andrzej Czerwiński, poseł na Sejm RP, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki. O tym, jak rozwijało się ciepłownictwo wczoraj, jakie jest dzisiaj i co czeka je w przyszłości opowiadał dr inż. Maciej Chorzelski z Politechniki Warszawskiej. Na temat podstawowych zamierzeń i działań Departamentu Energetyki MG w stosunku do sektora ciepłowniczego w Polsce mówił Damian Komar z Departamentu Energetyki Ministerstwa Gospodarki.

Wiosenne Spotkanie Ciepłowników to wydarzenie, które od ponad dwudziestu już lat organizowane jest dla branży ciepłowniczej przez BMP oraz redakcję czasopisma „Energetyka Cieplna i Zawodowa”.

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ