Partner serwisu
24 kwietnia 2018

25. Wiosenne Spotkanie Ciepłowników rozpoczęte

Kategoria: XXV Sympozjum Wiosenne Spotkanie Ciepłowników

W hotelu Hyrny w Zakopanem rozpoczęło się 25. Wiosenne Spotkanie Ciepłowników. W trakcie trzydniowego wydarzenia odbędą się dwie debaty, wygłoszonych zostanie blisko 40 referatów, a uczestnicy - których jest aż 700 - będą mogli odwiedzić ponad 50 stoisk firmowych.

25. Wiosenne Spotkanie Ciepłowników rozpoczęte

Zanim prezes zarządu BMP otworzył Wiosenne Spotkanie Ciepłowników, minutą ciszy uczczono pamięć profesora Stanisława Mańkowskiego, który wielokrotnie uczestniczył w sympozjach, a także był członkiem rady programowej "Energetyki Cieplnej i Zawodowej".

To wyjątkowa edycja Wiosennego Spotkania Ciepłowników, bo spotykamy się po raz 25. Przygotowaliśmy prawie 40 referatów, które wygłoszone zostaną w sześciu blokach tematycznych. Staramy się, żeby referaty ukierunkowane były na konkretne rozwiązania, pokazujące to, co udało się zmienić i wdrożyć w ciągu roku, by poprawić efektywność - powiedział Adam Grzeszczuk, prezes zarządu BMP.

W tegorocznej edycji Wiosennego Spotkania Ciepłowników bierze udział 700 osób z 300 firm i zakładów. W trakcie dwóch dni wygłoszonych zostanie blisko 40 referatów, a także odbędą się dwie debaty. Uczestnicy mogą odwiedzić stoiska ponad 50 firm.

Gratuluję 25 lat, bo to wielki sukces, działać w tak dobrej kondycji. Jeśli w środowisku mamy konferencję, w której uczestniczy 100-120 osób, to mówimy, że jest duża, a Wiosenne Spotkanie Ciepłowników funkcjonuje przy znacznie wyższej frekwencji od wielu lat. Staramy się być aktywni w tej konferencji, żeby nawiązywać współpracę ze środowiskiem ciepłowniczym. Życzę owocnych i ciekawych obrad - pwiedział profesor Krzysztof Badyda, dyrektor Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej.

Na koniec trzydniowego wydarzenia odbędzie się tradycyjna wycieczka do ciepłowni w Szaflarach.

Chciałbym powitać wszystkich uczestników w Zakopanem, które gości Wiosenne Spotkanie Ciepłowników od 1997 roku. Jesteśmy równolatkami - również obchodzimy 25-lecie - podkreślił Wojciech Ignacok, prezes zarządu PEC Geotermia Podhalańska.

Po uroczystym otwarciu, rozpoczęła się sesją wprowadzająca, którą poprowadził - a także wygłosił pierwszy referat ("Pakiet Zimowy UE a ciepłownictwo systemowe") - Bogusław Regulski z Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie.

Kolejnym punktem programu jest debata "Porozmawiajmy o ciepłownictwie – wyzwania, szanse, zagrożenia". Jej moderatorem będzie Bogusław Regulski, a w dyskusji wezmą udział:
- profesor Wojciech Bujalski z Instytutu Techniki Cieplnej, Politechnika Warszawska
- Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Energia Ciepła
- Mariusz Marciniak, dyrektor na Europę Środkową i Wschodnią, Doosan Power Systems
- Grzegorz Szastok członek zarządu, Sumitomo SHI FW Energia Polska
- Krzysztof Zborowski, prezes zarządu RADPEC

Po debacie odbędą się dwa panele - "Porozmawiajmy o efektywności i automatyzacji" - poprowadzi Wiesław Dubiel z PEC-u Ciechanów. W tym bloku referat będą mieć m.in. Tomasz Mazurczak i Marcin Antkowiak z Veolii Energii Poznań ("Efektywność systemu ciepłowniczego dzięki wykorzystaniu narzędzi telemetrycznych w inteligentnym zarządzaniu siecią").

Drugi panel - "Porozmawiajmy o paliwach i źródłach wytwórczych" - będzie prowadził profesor Wojciech Bujalski z Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej, a referat będzie mieć m.in. Tomasz Huzarewicz z Polskiej Grupy Górniczej ("Najważniejsze wydarzenia w branży górnictwa węgla kamiennego w latach 2015-2017 z perspektywą na kolejne lata działalności").

Andrzej Goździkowski
2018-04-24
Bardzo dobry referat Bogdana Regulskiego. Jedna uwaga-ciepło pochodzące z upustu turbiny nie jest ciepłem odpadowym! Jest to pełnowartościowy produkt. Ciepło z chłodni kominowej jak najbardziej kwalifikowane może być jako odpadowe.
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ