Partner serwisu
03 września 2018

Forum Energetyczne - pytania o przyszłość polskiej energetyki

Kategoria: XX Sympozjum ENERGETYKA BEŁCHATÓW

Głównym punktem obrad XX Sympozjum Naukowo-Technicznego ENERGETYKA BEŁCHATÓW 2018 jest Forum Energetyczne, które w tym roku odbyło się pod hasłem „Przyszłość będzie tym, co zbudujemy”.

Forum Energetyczne - pytania o przyszłość polskiej energetyki

Wzięli w nim udział: Tomasz Świetlicki, Dyrektor Departamentu Energetyki i Ciepłownictwa w Ministerstwie Energii, Jarosław Dybowski, dyrektor ds. Energetyki PKN Orlen, Łukasz Grela, Prezes Zarządu ENERGOPROJEKT-KATOWICE S.A., prof. Leszek Jesień, Dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej w PSE, Agnieszka Wasilewska-Semail, Prezes Zarządu RAFAKO S.A., Marek Wdowiak, Dyrektor Departamentu Inwestycji PGE GiEK SA. Dyskusję moderował prof. Konrad Świrski z Politechniki Warszawskiej.

Atom, węgiel, OZE czy energia rozproszona?

Zostajemy przy węglu? Rozwijamy OZE? Decydujemy się na atom? Zwiększamy udział gazu a może stawiamy na energetykę rozproszoną? - na takie pytania starali się odpowiedzieć eksperci, dyskutując na temat kierunków rozwoju polskiej energetyki. Swoje zdanie mogli wyrazić wszyscy uczestnicy Sympozjum, odpowiadając na powyższe pytania w interaktywnej ankiecie.

Na pytanie, jakie paliwo w największym stopniu zastąpi w 2050 r. zredukowaną część węgla, większość osób biorących udział w interaktywnej ankiecie wskazało na gaz (41,1 proc.). Na drugim miejscu znalazły się OZE (35,3 proc.). Na nowe technologie stawia 12,1 proc. osób, niewiele mniej na atom - 11, 3 proc. głosujących.

Prognozy ceny energii

Drugim pytaniem, na jakie odpowiadali uczestnicy debaty oraz zebrani na sali słuchacze była wysokość hurtowej ceny energii w Polsce w 2020 r. za MWh (obecnie to 250 zł/MWh).

Biorący udział w interaktywnej debacie w większości byli zgodni, że będzie drożej: 300 zł wskazało 46,7 proc. głosujących, 400 zł lub więcej – 32, 2 proc., 250 zł – 16,1 proc., 200 zł – 4,8 proc.

fot. Adventure Media
Hehs to ja
2020-04-03
Ciekawe, ale więcej można przeczytać na https://pvporadnik.pl/
Hehs to ja
2020-04-03
O, działają linki xD
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ