Partner serwisu
17 maja 2019

PRAKTYCZNIE – czwarty panel techniczny

Kategoria: XXV Kongres Użytkowników Pomp

Praktycznie. Doświadczenia z realizacji inwestycji i przeprowadzonych badań – tak brzmiał tytuł czwartego panelu technicznego, który odbył się 17 maja, w ramach XXV Kongresu Użytkowników Pomp.

PRAKTYCZNIE – czwarty panel techniczny

Panel poprowadził Paweł Borkowski, KGHM Polska Miedź S.A. Oddział Zakłady Górnicze „Rudna”.

Zbigniew Skrzypczak, KGHM Polska Miedź S.A. wystąpił z prezentacją pt. „Modernizacja pompowni wody przemysłowej zasilającej ZWR i współpraca Użytkownika pomp z Producentem pomp na przykładzie dostarczonych do KGHM Polska Miedź S.A. pomp typu 30BP50 – niewystępujących w podstawowym katalogu producenta – specjalnie zaprojektowanej i wykonanej zgodnie z potrzebami Klienta.” Prowadzący zaprezentował referat przygotowany wspólnie z Robertem Pratkowieckim i Dawidem Piertusiakiem. Omówił m.in. charakterystykę pompowni Kalinówka, przedstawił potrzeby modernizacyjne, proces poszukiwania rozwiązań, dobór urządzeń i zakres ich modyfikacji, a następnie przybliżył efekty podjętych działań i zastosowanych rozwiązań. Jak podsumował, eksploatacja wymaga nie tylko utrzymania należytego stanu agregatów, ale również reagowania na zmieniające się warunki pracy i dostosowywania przyjętych rozwiązań do nowych warunków pracy oraz w oparciu o zdobyte doświadczenia.

Piotr Bzowy, AFT Sp. z o.o. zaprezentował referat pt. „Dickow, Geko, Pemo – nowoczesne pompy do specjalistycznych zastosowań dla cieczy czystych, jak i z osadem i/lub z zawartością części abrazywnych.” Prelegent przybliżył zakres działalności firmy jako dostawcy pomp, armatury przemysłowej oraz złącz do rur dla przemysłu. Omówił też ofertę każdej z trzech firm pompowych, których jest przedstawicielem: Dickow Pumpen, włoskie Pompe Pemo, Geko Pumen oraz szwajcarskiej firmy Straub, oferującej złącza rurowe wielokrotnego użytku. Prezentował parametry techniczne i możliwości poszczególnych urządzeń.

Krzysztof Rudnik, Przedstawicielstwa w Polsce PwP Sp. z o.o., wystąpił z referatem pt.: „Pompy Tłokowe PUTZMEISTER – rozwiązania dla górnictwa”. Firma jest wiodącym międzynarodowym dostawcą technologii oraz rozwiązań w dziedzinie pompowania i transportu różnego rodzaju mediów. Prelegent przybliżył ofertę przygotowaną specjalnie dla przemysłu: pompy tłokowe typu KPS i HSP. Scharakteryzował zalety rozwiązań oferowanych przez firmę, np. mniejsze zużycie wody, wydajność, brak negatywnego wpływu na środowisko, kompaktowa konstrukcja. Pompowane mogą być takie konsystencje substancji, jak osad, muł, pasta, „placki”.

dr inż. Yuliia Tarasevych, Katedra Konstrukcji i Eksploatacji Maszyn Akademii Górniczo-Hutniczej, wystąpiła z prezentacją pt.: „Badanie wpływu sił hydrodynamicznych w szczelinach uszczelniających na dynamiczne charakterystyki pompy odśrodkowej”. Zaprezentowała referat przygotowany we współpracy z dr. hab. inż. Józefem Salwińskim oraz dr. hab. inż. Sławomirem Zimowskim. Prelegentka omówił m.in. schemat obliczeniowy uszczelnienia, składowe siły powstające w uszczelnieniu, rozkład ciśnienia w szczelinie, jak powstają działające tu siły. Zaprezentowała wyniki prowadzonych obliczeń.

Mieczysław Idczak, KGHM Polska Miedź S.A. zaprezentował referat pt.: „Nadzór i sterowanie obiegów chłodniczych w produkcji Huty Miedzi Głogów I”. Prelegent Scharakteryzował funkcję obiegów chłodniczych w produkcji Huty Miedzi „Głogów” I, wymienił podstawowe obiegi chłodnicze HMG I, przedstawił schemat pompowni 103 w zakresie obiegów OC: FKS i EC, parametry pracy układu chłodzenia. Scharakteryzował obieg elektrociepłowni. Przybliżył główne zalety systemu NSS, m.in.: bezpośrednie raportowanie pracy urządzeń i zadań, dostęp do zasobów bieżących i archiwalnych przez różne osoby w tym samym czasie.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ