Partner serwisu
25 kwietnia 2019

Wycieczka na teren nowego bloku fluidalnego

Kategoria: II Konferencja Bloki Energetyczne w Przemyśle WŁASNE ŹRÓDŁA ENERGII

Gospodarzem konferencji Bloki Energetyczne w Przemyśle jest PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa. W związku z tym uczestnicy spotkania będą mieli okazję zwiedzić blok fluidalny w oddziale “Zofiówka” o mocy 80 MW.

Wycieczka na teren nowego bloku fluidalnego

O bloku
Nowy wielopaliwowy blok energetyczny w Oddziale „Zofiówka”, oddany do eksploatacji w listopadzie 2018 roku, charakteryzuje się nie tylko najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi, ale też kompleksową dbałością o środowisko naturalne.

Wybudowany kocioł CFB jest jedyną w Polsce jednostką tego typu, która pozwala na jednoczesne spalanie aż czterech różnych paliw: węgla, paliwa niskokalorycznego (mułów), gazu z odmetanowania kopalń oraz biomasy. Dzięki zastosowanej technologii parametry techniczne bloku spełniają wymagania unijnego prawa w zakresie ochrony środowiska – dyrektywy w/s emisji przemysłowych IED.


W ramach przedsięwzięcia powstało, m.in. 55 nowych obiektów budowlanych, a 5 zostało zmodernizowanych. Realizacja bloku w znacznym stopniu prowadzona była w obrębie czynnych instalacji i urządzeń elektrociepłowni, co wymagało planowania prac w taki sposób, aby zapewniać ciągłość produkcji zakładu.

Wycieczka odbędzie się drugiego dnia konferencji, tj. 7 czerwca br. Liczba miejsc jest ograniczona. Wkrótce podamy szczegóły zapisów.

II Konferencja Bloki Energetyczne w Przemyśle odbędzie się 6-7 czerwca br. w Wiśle. Organizatorem spotkania jest firma BMP, m.in. wydawca magazynu Energetyka Cieplna i Zawodowa i portalu www.kierunekENERGETYKA.pl

źródło: PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ