Partner serwisu
13 lipca 2021

Klucz Sukcesu dla NFOŚiGW

Kategoria: XXVIII Sympozjum Wiosenne Spotkanie Ciepłowników

Klucz Sukcesu, prestiżowe wyróżnienie redakcji "Energetyki Cieplnej i Zawodowej" za wyjątkowy wkład w rozwój energetyki w Polsce, tym razem trafił do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Statuetkę odebrał wiceprezes zarządu spółki, Artur Michalski.

Klucz Sukcesu dla NFOŚiGW

Statuetka została wręczona podczas XXVIII Wiosennego Spotkania Ciepłowników, organizowanego przez firmę BMP w Zakopanem. Uroczystą laudację (treść poniżej) wygłosił Przemysław Kołodziejak, Prezes Zarządu PGE Energia Ciepła S.A.:

Szanowny Panie Prezesie! Szanowni Państwo!

Tradycją Wiosennego Spotkania Ciepłowników jest wyróżnianie osób i instytucji prestiżową statuetką „Klucz Sukcesu” – za przełomowe inwestycje czy osiągnięcia rynkowe.

Przypadł mi w udziale wielki zaszczyt wręczyć statuetkę podczas tegorocznej edycji. Laureatem zostaje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który dzisiaj reprezentuje Pan Prezes Artur Michalski. Miałem z nim przyjemność uczestniczyć w pierwszej debacie zorganizowanej w trakcie tego Sympozjum.

Wyróżniamy dzisiaj instytucję, której misją jest „Skuteczne i efektywne wspieranie działań na rzecz środowiska i transformacji w kierunku gospodarki niskoemisyjnej ze szczególnym uwzględnieniem działań służących absorpcji środków zagranicznych obsługiwanych przez Narodowy Fundusz”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jest główną instytucją finansującą ochronę środowiska w Polsce, w szczególności przedsięwzięcia ponadregionalne, o kluczowym  znaczeniu dla środowiska naturalnego, służące wypełnieniu przez Polskę zobowiązań wynikających z członkostwa w Unii Europejskiej.

To dla mnie osobiście szczególna przyjemność odznaczać Narodowy Fundusz, który w tak znaczący sposób wspiera rozwój polskich firm z branży ciepłowniczej, w tym PGE Energia Ciepła. Pragnę zaznaczyć, że dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PGE Energia Ciepła i spółkach zależnych, od 2017 roku zrealizowaliśmy 19 projektów obejmujących przede wszystkim modernizacje i rozbudowę sieci ciepłowniczej, w tym między innymi likwidację wysokoemisyjnych lokalnych źródeł ciepła (kotłowni) i wymianę ich na węzły cieplne. Projekty te w znaczący sposób przyczynią się do poprawy jakości powietrza w największych polskich miastach.

Kończąc, pragnę podkreślić, że jest to dla mnie zaszczyt, że mogę na ręce Pana Prezesa przekazać podziękowanie za całokształt działalności Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ