Partner serwisu
26 września 2023

Patronat Honorowy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Kategoria: XVII Kongres Gospodarki Wodno-Ściekowej

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej objął Patronatem Honorwym XVII Kongres Gospodarki Wodno-Ściekowej w Gdyni.

Patronat Honorowy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Prezentację z ramienia Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wygłosi podczas kongresu Katarzyna Paprocka, która opowie o możliwości finansowania gospodarki wodno-ściekowej w zakładach przemysłu spożywczego.

O funduszu

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej powstał w 1989 roku, w okresie przemian ustrojowych, jako pierwsza tego typu instytucja publiczna na świecie. Zachowując swój wyjątkowy charakter w skali świata, Narodowy Fundusz od ponad 34 lat nieprzerwanie pełni ważną rolę w realizacji polityki ekologicznej państwa. Dzięki stabilnym przychodom, kompetentnym i doświadczonym kadrom oraz wypracowanym formom współpracy z beneficjentami, NFOŚiGW jest głównym ogniwem polskiego systemu finansowania ochrony środowiska i gospodarki wodnej, dysponując największym potencjałem finansowym w tej sferze.

Z udziałem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej realizowane są różnorodne inwestycje proekologiczne, zwłaszcza te największe, najważniejsze, także najbardziej innowacyjne, często o znaczeniu strategicznym dla kraju. Wspierając konsekwentnie ekorozwój Polski, Narodowy Fundusz oferuje pożyczki, dotacje oraz inne formy dofinansowania projektów realizowanych m.in. przez samorządy, przedsiębiorstwa, podmioty publiczne, placówki edukacyjne i naukowo-badawcze, organizacje społeczne.

W sektorze finansów publicznych NFOŚiGW jest również największym w Polsce partnerem międzynarodowych instytucji finansowych w obsłudze środków zagranicznych, zwłaszcza unijnych, przeznaczonych na ekologię.

k

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

02-673 Warszawa, ul. Konstruktorska 3A

e-mail: fundusz@nfosigw.gov.pl

https://www.gov.pl/web/nfosigw

 

***

Organizatorem XVII Kongresu Gospodarki Wodno-Ściekowej, który odbędzie się 17-18 października 2023 r. w Gdyni jest firma BMP, wydawca m.in. czasopism "Chemia Przemysłowa", „Energetyka Cieplna i Zawodowa” i „Kierunek Spożywczy” oraz portali: kierunekCHEMIA.pl, kierunekENERGETYKA.pl, kierunekSPOŻYWCZY.pl. Gospodarzami Honorowymi wydarzenia zostali: Rafineria Gdańska oraz Browar w Elblągu należący do Grupy Żywiec.

fot. NFOŚGW
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ