Partner serwisu
14 września 2023

Transformacja w energetyce nabiera tempa

Kategoria: Aktualności

Mogę zapewnić, że dotrzymamy terminu budowy elektrowni jądrowej i prąd z polskiej elektrowni jądrowej na Pomorzu popłynie w 2033 roku - powiedziała w środę w Waszyngtonie pełnomocnik rządu RP ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Anna Łukaszewska-Trzeciakowska.

W podobnym tonie wypowiadali się prelegenci i zaproszeni goście podczas I Kongresu Energetyki Jądrowej, który odbył się w auli AGH.

fot. Otwarcie Kongresu, Bogdan Pilch, Dyrektora Generalnego IGEOS

Adam Guiboure – Czetweryński Podsekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska w wystąpieniu otwierającym zapowiedział przyspieszenie programu jądrowego.

fot. Adam Guiboure-Czetweryński, Podsekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska

Krzysztof Mech z Ministerstwa Rozwoju i Technologii wspomniał o przygotowywanej aktualizacji strategii PEP 2040 uwzględniającej rozwój energetyki jądrowej.

fot. Krzysztof Mech, Ministerstwa Rozwoju i Technologii

W prezentacji otwierającej kongres Igor Muszyński - Wolf Theiss, przedstawiając otoczenie polityczno-biznesowe podkreślił akceptację społeczną w regionach, w których planowane są inwestycje w atom.

fot. Igor Muszyński, Wolf Theiss

Podczas panelu dyskusyjnego, który poprowadził prof. Konrad Świrski dyskutowano nt. wyzwań i szans sektora elektroenergetycznego w Polsce.

fot. Debata nt. wyzwań i szans sektora elektroenergetycznego w Polsce

Bogaty program kongresu obejmował kilka merytorycznych prezentacji wprowadzających do tematycznych paneli dyskusyjnych.
Organizatorzy kongresu postawili sobie bardzo ambitne zadanie - znalezienie odpowiedzi na pytanie: Jak stać się liderem rozwoju energetyki jądrowej w regionie?

W ocenie większości uczestników było to bardzo dobrze przygotowane spotkanie pod względem programowym i organizacyjnym.  Gratulacje dla organizatorów: IGEOS i AGH.

 

źródło: Opracował AG
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ