Partner serwisu
01 grudnia 2023

O czyste powietrze powinien dbać każdy

Kategoria: Aktualności

Ochrona klimatu to jest problem globalny – wiąże się z emisją gazów cieplarnianych i ocieplaniem klimatu. Każdy obywatel i każda firma mogą wspierać ochronę klimatu – niezależnie od profilu działalności.

O czyste powietrze powinien dbać każdy

Mogą to być działania edukacyjne, sponsoringowe i działania pro bono. Niezależnie od tego, czym zajmuje się firma – czy jest firmą konsultingową, czy świadczy usługi, czy produkuje – może się włączyć w programy chroniące klimat i wspieranie inicjatyw służących jakości powietrza.

– W Radzie do Spraw Czystego Powietrza, która działa w Konfederacji Lewiatan, dostrzegliśmy pewien paradoks. W naszym kraju, który cierpi w wyjątkowy sposób z powodu zanieczyszczenia powietrza (mamy jedne z najgorszych wskaźników tego powietrza w Europie) nie widać zwiększonego poziomu ambicji w tym zakresie w strategiach CSR firm działających w Polsce – powiedział serwisowi eNewsroom.pl Jan Ruszkowski, ekspert Konfederacji Lewiatan. – Dlatego postanowiliśmy sprawdzić, na ile sposobów firmy mogą przyczynić się do poprawy jakości powietrza. Oczywiście o poprawę jakości powietrza głównie powinny dbać instytucje publiczne, władze centralne, samorządowe – natomiast to jest również rola dla nas wszystkich. Można wiele poprawić przyjmując właściwą strategię społecznej odpowiedzialności biznesu. To może być działanie na przykład w zakresie edukacji swoich pracowników, klientów, interesariuszy. To może być bardzo szeroki rozdział poprawy transportu, jeśli firma dysponuje flotą dostawczą – a więc elektryfikacja floty, promowanie transportu zrównoważonego, dojazdów komunikacją zbiorową, rowerami. Innym wymiarem jest na przykład wspieranie monitoringu powietrza. Mogą to być działania w zakresie profilaktyki zdrowotnej firmy – a więc działalność dotycząca ochrony zdrowia. To może być wreszcie przystąpienie do programu Czyste Powietrze – który wspiera wymianę kopciuchów, najbardziej emisyjnych źródeł ogrzewania – zachęca Ruszkowski.

źródło: enewsroom
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ