Partner serwisu

Relacja: III Konferencja Naukowo-Techniczna ODBIORCY NA RYNKU ENERGII 2005

Kategoria: Relacja: III Konferencja Naukowo-Techniczna ODBIORCY NA RYNKU ENERGII 2005

Po raz trzeci spotkaliśmy się na organizowanej przez BMP i redakcję "Energetyki Cieplnej i Zawodowej" konferencji poświęconej rynkowi energii. Dwie pierwsze edycje zawierały w nazwie słowa: „Wielcy Odbiorcy”, gdyż właśnie ci „wielcy” mogli w pierwszej kolejności korzystać z zasady TPA. Ze względu na liberalizację rynku, dziś zasada ta odnosi się do coraz większej liczby konsumentów energii, stąd i nazwa tegorocznej konferencji została niejako uaktualniona. Konferencja odbyła się w dniach 31 marca - 1 kwietnia 2005 r.

Relacja: III Konferencja Naukowo-Techniczna ODBIORCY NA RYNKU ENERGII 2005

 

 

 

Szanowni Państwo


     Jej program zakładał - co w pełni się udało - przede wszystkim możliwość wymiany doświadczeń, a także zawierał punkty przypominające zmiany w ustawodawstwie, które zaszły w okresie ostatniego roku.

     Nie ulega wątpliwości, że Śląsk (dla „patriotów lokalnych” również Zagłębie) jest regionem, gdzie nie tylko znajduje się duża liczba odbiorców energii elektrycznej, ale nastąpiło ożywienie gospodarcze – zwłaszcza w górnictwie i hutnictwie. Powyższe względy były jednym z powodów ponownej lokalizacji konferencji w woj. śląskim.

     Rolę jej Honorowego Gospodarza objęły Zakłady Górniczo-Hutnicze „Bolesław” – jeden z największych odbiorców energii w regionie, których zakład mogliśmy zwiedzać. We współpracę włączyły się najważniejsze instytucje związane z branżą: PSE – Operator S.A., PKE S.A., Towarowa Giełda Energii S.A., Katowicki Holding Węglowy S.A., Partner na Rynku Energii Sp. z o.o. i Towarzystwo Obrotu Energią.

     Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim wykładowcom i licznym uczestnikom konferencji oraz sponsorom. Liczę, że znakomite prezentacje, wykłady, rozmowy kuluarowe i dobra atmosfera spotkania, którą wspólnie stworzyliśmy, pozwoliły Państwu pogłębić fachową wiedzę, nawiązać nowe kontakty i pomogły w dalszej integracji środowiska energetyków.


Andrzej Igras

redaktor naczelny BMP 

Honorowy Gospodarz:

Patronat medialny:

Organizator:

Sponsor główny:

Sponsor:

Współpraca:

Towarowa Giełda Energii S.A.

 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ