Partner serwisu
30 grudnia 2015

Zakończono betonowanie fundamentów maszynowni i kotłowni bloku 910 MW, który powstaje w Elektrowni Jaworzno III

Kategoria: Aktualności

Betonowanie fundamentów kotłowni i maszynowni nowego bloku o mocy 910 MW, który powstaje w Elektrowni Jaworzno III, to jeden z najważniejszych etapów budowy przewidzianych do wykonania w bieżącym roku.

Zakończono betonowanie fundamentów maszynowni i kotłowni bloku 910 MW, który powstaje w Elektrowni Jaworzno III

 

– Wykonanie tych prac zgodnie z przyjętym harmonogramem umożliwi terminowe rozpoczęcie montażu konstrukcji stalowej budynków, które planowane jest na kwiecień 2016 roku – informuje Albert Kępka, prezes zarządu TAURON Wytwarzanie.

Betonowanie maszynowni trwało trzy dni. Na jej zbrojenie zużyto 2,3 tys. ton stali. wylano ponad 13 tys. m sześć betonu. Wykonano 1 374 kursy betonowozami.

Betonowanie kotłowni trwało pięć dni. Na zbrojenie zużyto ponad 3 tys. ton stali, wylano prawie 22,5 tys. m sześć betonu. Wykonano 2 292 kursy betonowozami.

 

O inwestycji:

Budowa bloku węglowego o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno III to największa inwestycja Grupy TAURON. Zgodnie z zapisami kontraktowymi, prace potrwają 59 miesięcy. Blok do eksploatacji zostanie przekazany w 2019 roku.

Inwestycja obejmuje budowę bloku energetycznego w oparciu o kocioł pyłowy, opalany węglem kamiennym z niskoemisyjną komorą spalania, przepływowy, na nadkrytyczne parametry pary oraz kondensacyjną turbinę parową sprzęgniętą z generatorem wytwarzającym energię elektryczną. Blok będzie podłączony do nowej rozdzielni 400 kV wyprowadzającej energię elektryczną do Krajowego Systemu Elektroenergetycznego. Umowa z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi na wyprowadzenie mocy i przyłączenie bloku do rozdzielni 400 kV stacji Byczyna została zawarta. 17 kwietnia 2014 r. podpisany został kontrakt z głównym wykonawcą bloku konsorcjum Rafako – Mostostal. 14 listopada plac budowy został przekazany głównemu wykonawcy. Z początkiem marca rozpoczęto prace ziemne.

 

Źródło, fot. media.tauron.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ