Partner serwisu
10 marca 2016

Daniel Borsucki wyróżniony

Kategoria: XIV Konferencja Efektywne Zarządzanie Energią w Przemyśle

– Oddany swojej branży i kolegom z pracy niewzruszenie broni polskiego węgla, upowszechniając wiedzę o kopalniach i ludziach, których dorobek tak łatwo zaprzepaścić – tak o Danielu Borsuckim, laureacie Klucza Sukcesu, powiedział Henryk Kaliś, prezes zarządu IEPiOE.

Daniel Borsucki wyróżniony

Klucz Sukcesu to wyróżnienie, które redakcja magazynu Energetyka Cieplna i Zawodowa przyznaje osobom i instytucjom, które szczególnie przyczyniły się do rozwoju polskiej energetyki.

Wyróżenie Daniel Borsucki, dyrektor Zespołu Zarządzania Mediami Biura Zarządu KHW S.A., odebrał z rąk Adama Grzeszczuka, prezesa zarządu BMP, w czasie XIV Konferencji Efektywne Zarządzanie Energią w Przemyśle w Czeladzi.

Sylwetkę laureata przybliżył Henryk Kaliś.

 

Laudacja z okazji wyróżnienia przez redakcję „Energetyki Cieplnej i Zawodowej" Pana Daniela Borsuckiego „Kluczem Sukcesu"

Szanowny Danielu, Szanowne Panie i Szanowni Panowie!

Przypadł mi dzisiaj w udziale wielki zaszczyt, a jednocześnie ogromna przyjemność zaprezentowania Państwu sylwetki kolejnego już nominowanego do zaszczytnego wyróżnienia „Klucz Sukcesu", mojego kolegi, przyjaciela, partnera, z którym ramię w ramię rozpoczynaliśmy wspólną walkę o prawa odbiorcy na rynku energii, Pana Daniela Borsuckiego.

Sądzę, iż powszechnie znane zalety Daniela powodują, że tegoroczny wybór Redakcji uzyskał akceptację wszystkich tutaj zgromadzonych. Jego zawodowy profesjonalizm, życiowa rubaszność, cięty dowcip, umiejętność opowiadania i bawienia towarzystwa zjednały mu szerokie grono przyjaciół i… przyjaciółek. Jest bowiem Daniel duszą towarzystwa i wie o tym każdy, kto miał niezaprzeczalną przyjemność spędzania z nim wolnego czasu.

Daniel to człowiek gruntownie wykształcony.

W 1981 r. ukończył Politechnikę Śląską w Gliwicach z tytułem mgr inż. elektryk, by następnie uzupełniać zdobytą wiedzę w trakcie studiów podyplomowych:

Rynek Energii Elektrycznej, Ciepła i Gazu
Controlling i Budżetowanie w Kopalniach Węgla
Dyrektorów Finansowych
Psychologii Wpływu i Komunikacji Perswazyjnej w Biznesie i Przywództwie.

Może dlatego było mu łatwo skutecznie realizować zadania stawiane przez przełożonych, ale i swoje własne życiowe cele.

W 1984 r. rozpoczął pracę w KWK Wujek jako osoba dozoru ruchu elektrycznego. W 1995 r. zdał egzamin w OUG i awansował w hierarchii górniczej na stanowisko osoby Dozoru Wyższego o Specjalności Elektrycznej (nadsztygara). W latach 2000 do 2012 był Głównym Specjalistą Inżynierem ds. Energetycznych Biura Zarządu KHW S.A. Od 2012 r. pełni funkcję Dyrektora Zespołu Zarządzania Mediami Biura Zarządu KHW S.A. Bardzo szybko jego praca znalazła szacunek i uznanie, które znalazły swój wyraz w przyznawanych odznaczeniach:

1996 - Srebrnym Krzyżem Zasługi
2001 - Złotym Krzyżem Zasługi
2004 - Odznaką Honorowy Zasłużony dla Górnictwa RP
 

W hierarchii górniczej Daniel Borsucki uzyskał stopień Generalnego Dyrektora Górniczego III stopnia.

Swoje obowiązki zawodowe skutecznie godzi z działalnością w Forum Odbiorców Energii Elektrycznej i Gazu, Izbie Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii oraz Krajowej Izbie Gospodarczej. Jest niemal etatowym prelegentem wszystkich liczących się branżowych konferencji. Jest również autorem wielu specjalistycznych opracowań, wykładowcą, współpracownikiem firm konsultingowych, doradcą i przedsiębiorcą. Posiada cechy, które zjednują mu przyjaciół, i których obawiają się przeciwnicy. Sugestywny, emocjonalny ale nigdy obojętny, przekonujący do swoich racji i argumentów.

Dzięki tym cechom, ale i dzięki wiedzy doświadczeniu i powszechnie znanej pracowitości zyskał sobie uznanie i szacunek nie tylko w swoim środowisku, ale również w gronie zawodowych energetyków, czy przedstawicieli urzędów i administracji państwowej, posłów i senatorów.

To również dzięki jego wysiłkom udało się wprowadzić tak spektakularne zmiany zasad funkcjonowania rynku energii, jak zasada TPA, obligo giełdowe, redukcję kosztów OZE czy zmniejszenie obciążeń odbiorców przemysłowych podatkiem akcyzowym od energii elektrycznej. To również dzięki niemu odbiorcy energii uzyskali należną im pozycję klientów, nie jak do niedawna płatników.

Oddany swojej branży i swoim kolegom z pracy niewzruszenie broni polskiego węgla, upowszechniając wiedzę o kopalniach i ludziach, których dorobek tak łatwo zaprzepaścić. 

Daniel – to prawda. Zmieniały się miejsca, czas spotkań, zmieniały organizacje. Wiele się w ciągu tych kilkunastu już lat wydarzyło – wygrywaliśmy, ale nigdy nie przegrywaliśmy. Po prostu umieliśmy czekać na lepsze czasy, okazje czy światłych ludzi. Było to łatwe, bo odbywało się w dobrym towarzystwie, bo lepiej z Tobą Daniel zgubić, niż z innymi znaleźć.

Nigdy się na Tobie nie zawiodłem. Zawsze znajdowałeś czas na sprawy ważne, zawsze angażowałeś się w działania szlachetne, zawsze spieszyłeś z pomocą. Za to Ci serdecznie dziękuję.

To Twoja droga. Droga, która doprowadziła Cię tutaj, do miejsca w którym w imieniu Redakcji „Energetyki Cieplnej i Zawodowej" mam przyjemność odznaczyć Cię wyróżnieniem „Klucz Sukcesu".

Życzę Ci więc, by ten symboliczny klucz nie zamykał a otwierał, nie wieńczył a inspirował, nie kończył a rozpoczynał nowy etap Twojego zawodowego życia. W imieniu wszystkich tu zebranych życzę Ci, by kolejne lata były pasmem nie kończących się Twoich sukcesów.

 

 

 

Henryk Kaliś

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ