Partner serwisu
24 marca 2016

Zmiana na stanowisku pełnomocnika ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego

Kategoria: Aktualności

23 marca 2016 r. premier Beata Szydło powołała sekretarza stanu w ME Grzegorza Tobiszowskiego na stanowisko Pełnomocnika Rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego. Pełniący dotychczas tę funkcje wiceminister energii Wojciech Kowalczyk zajmie się pionem analiz ekonomicznych i polityką właścicielską, a także zadaniami z zakresu efektywności gospodarczej spółek skarbu państwa nadzorowanych przez Ministerstwo Energii.

Zmiana na stanowisku pełnomocnika ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego

Ta ważna zmiana organizacyjna związana jest z procesem powstawania struktury Ministerstwa Energii. Od 1 kwietnia 2016 r. do kompetencji resortu dojdą zadania związane z wykonywaniem nadzoru właścicielskiego nad spółkami energetycznymi, a w lipcu również nad spółkami gazowymi i paliwowymi. Konieczne jest powołanie departamentu analiz ekonomicznych i polityki właścicielskiej, którego tworzeniem zajmie się, już jako podsekretarz stanu, Wojciech Kowalczyk.

Szef resortu energii Krzysztof Tchórzewski podkreśla zalety tej decyzji. - Składając wniosek do Pani Premier uznałem, że zmiana na tym stanowisku posłuży doprecyzowaniu kompetencji kierownictwa resortu - powiedział. - Minister Grzegorz Tobiszowski, który prowadzi konsultacje ze stroną górniczą, będzie miał pełny zakres kompetencji w tej dziedzinie. Formuła finansowa Polskiej Grupy Górniczej jest już przygotowana, inwestorzy są w procesie, dlatego uznałem, że czas na nowe zadania dla ministra Wojciecha Kowalczyka - dodał.

Źródło: ME

Fot. freeimages

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ