Partner serwisu
22 maja 2017

Przedstawiciele m.in. Gaz-Systemu, PGNiG, PGE i ORLENU uczestniczyli w warsztatach dot. cyberberbezpieczeństwa

Kategoria: Aktualności

Przedstawiciele m.in. Gaz-Systemu, PGNiG, PGE i ORLENU uczestniczyli w piątek w warsztatach, jakie przeprowadzili w Polsce amerykańscy specjaliści od cyberbezpieczeństwa.

Przedstawiciele m.in. Gaz-Systemu, PGNiG, PGE i ORLENU uczestniczyli w warsztatach dot. cyberberbezpieczeństwa

Jak poinformowały PSE, w warsztatach uczestniczyli amerykańscy eksperci w dziedzinie cyberataków w systemach rządowych; m.in. Marty Edwards, Zastępca Dyrektora Krajowego Centrum Integracji Cyberbezpieczeństwa i Łączności (NCCIC) i Dyrektor ds. Systemów Kontroli Bezpieczeństwa w Cyber Security Response Team (ICS-CERT) Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA, Sarah Freeman, analityk ds. bezpieczeństwa w sieci (ICS) w Idaho National Laboratory (INL) oraz Tim Conway, Dyrektor ds. Technicznych, programy ICS i SCADA w Instytucie SANS.

"Amerykanie podzielili się ze swoimi polskimi kolegami doświadczeniami z udanych i nieudanych akcji związanych z atakami cybernetycznymi. Dyskutowano również o sposobach zapobiegania takim atakom w polskim systemie obrony infrastruktury krytycznej. Zespół ICS omówił również aktualne i znane możliwości w zakresie bezpieczeństwa cyberprzestrzeni oraz sposoby zredukowania wpływu takich ataków" - poinformowały PSE.

Zdaniem Dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa polskiego operatora sieci przesyłowych dr. Łukasza Kistera nowoczesne technologie, w szczególności systemy informatyczne, na obecnym etapie rozwoju, stwarzają wiele możliwości celowego zakłócenia ich pracy.

"W ostatnich latach i miesiącach, na całym świecie obserwujemy gwałtowny wzrost aktywności cyberprzestępców w wielu sektorach. Dla branży energetycznej najważniejsze jest zabezpieczenie się przed ingerencją w pracę systemów elektroenergetycznych" – podkreślił Kister.

(PAP)

Fot. 123rf

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ