Partner serwisu
31 maja 2017

Uniserv-Piecbud z nowym kontraktem przy bloku 910 MW w Jaworznie

Kategoria: Z życia branży

Uniserv-Piecbud, spółka inżynieryjno-technologiczna zajmująca się budową i modernizacją kominów przemysłowych, chłodni kominowych i wentylatorowych, a także silosów oraz pieców przemysłowych, podpisała jako lider konsorcjum umowę na projekt i realizację układu doprowadzenia wody do nowego bloku 910 MW w Elektrowni Jaworzno III. Wartość zawartego kontraktu to 46,7 mln zł brutto.

Uniserv-Piecbud z nowym kontraktem przy bloku 910 MW w Jaworznie

Będzie to nasza kolejna realizacja przy bloku 910 MW w Elektrowni Jaworzno III. Budowana przez nas chłodnia kominowa osiągnęła już docelową wysokość 181,5 m., a wznoszenie powłoki zostało zakończone przed terminem przewidzianym w kontrakcie. Aktualnie prowadzimy prace związane z realizacją kanału spalin oraz budową wodorozdziału wewnątrz chłodni – mówi Dionizy Boryczko, prezes Uniserv-Piecbud. – Nasza dotychczasowa współpraca z Tauron Wytwarzanie i Rafako przebiega bez zarzutu – dodaje.

Przedmiotem zawartego kontraktu jest zaprojektowanie i wykonanie w formule „pod klucz” nowoczesnego i spełniającego normy ekologiczne układu doprowadzenia wody do bloku energetycznego 910 MW w Elektrowni Jaworzno III - długość planowanego rurociągu o średnicy ok. DN 800 ma przekroczyć 8 km. Prace będą realizowane do lipca 2018 roku i zostaną wykonane w konsorcjum z firmą Kryza-Plast Henryk Kamiński. Uniserv-Piecbud jest liderem konsorcjum i jego udział w realizacji kontraktu będzie wynosił ok. 50%. Po podpisaniu tego kontraktu portfel realizacji Spółki na 2017 i kolejne okresy wynosi 193 mln zł.

 

Źródło: Informacja prasowa

Fot.: 123rf.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ