Partner serwisu
Tylko u nas
23 czerwca 2017

Czyste powietrze dla Opola

Kategoria: Aktualności

Realizowany wspólnie przez Energetykę Cieplną Opolszczyzny i Miasto Opole program "Czyste powietrze - oddech dla Opola" to inicjatywa zmierzająca do poprawy stanu jakości powietrza w Opolu. Program jest pakietem kompleksowych działań i konkretnych kwot wsparcia dla wszystkich tych, którzy zdecydują się zrezygnować z nieekologicznych źródeł ciepła opalanych paliwem stałym i zamienić je na jedno z ekologicznych rozwiązań. A jest w czym wybierać.
 

Czyste powietrze dla Opola

Dofinansowanie Miasta można uzyskać na podłączenie do ciepła systemowego, montaż pompy ciepła, zastosowanie ogrzewania gazowego, elektrycznego lub olejowego, jak również montaż kotła spełniającego minimalny standard emisyjny zgodny z 5 klasą, jeżeli korzystanie z tego typu sposobu ogrzewania jest zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.  

Optymalne rozwiązanie jest zależne od wielu czynników. Jednak o dobór najlepszego z nich mieszkańcy Opola nie muszą się martwić. W wyborze najkorzystniejszego sposobu ogrzewania, przeprowadzeniu całej procedury pozyskania środków, a nawet w wykonaniu robót budowlanych pomoże opolanom Energetyka Cieplna Opolszczyzny.

– Wiedza i doświadczenie pracowników ECO są dostępne dla mieszkańców miasta Opola również w zakresie innych niż ciepło systemowe ekologicznych źródeł ciepła – mówi dr inż. Wojciech Radziewicz, prokurent w spółce ECO SA – Nasi inżynierowie, w każdym przypadku indywidualnie pomogą wybrać najkorzystniejsze technicznie i ekonomicznie rozwiązanie. Ze swojej strony gwarantujemy, iż każdy, kto zechce skorzystać z programu „Czyste powietrze – oddech dla Opola” otrzyma pełną kalkulację kosztów i kompleksowe doradztwo. Oczywiście nasi specjaliści zajmą się również sprawami związanymi z załatwieniem wszystkich formalności związanych z finansowaniem całej inwestycji – dodaje.

– W ramach działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji opracowaliśmy program wyjątkowy w skali kraju – wyjaśnia prezydent Arkadiusz Wiśniewski – Łączymy siły, aby poprzez system zachęt dla mieszkańców oraz profesjonalnego doradztwa stopniowo poprawiać jakość powietrza w mieście – dodaje.

Wsparcie finansowe Miasta Opole w programie jest bardzo atrakcyjne na tle analogicznych programów realizowanych przez samorządy w całej Polsce. Na przykład wspólnota mieszkaniowa składająca się z 10 lokali może liczyć na dofinansowanie do budowy węzła cieplnego oraz wykonanie wewnętrznych instalacji w częściach wspólnych i w lokalach, w wysokości do 50 tysięcy złotych, w przypadku podłączenia do ciepła systemowego. Indywidualni odbiorcy ciepła mogą na przykład skorzystać z dofinansowania do zakupu i instalacji ogrzewania gazowego w wysokości do 7 tysięcy złotych. Tyle samo otrzymają osoby, które zdecydują się na instalację np. pompy ciepła. Dodatkowo opolanie mogą skorzystać z innych źródeł finansowania, jak na przykład preferencyjna pożyczka z WFOŚiGW w Opolu. Pomoc w załatwieniu wszelkich formalności oferuje ECO.

– W ramach realizacji programu będziemy prowadzić działania edukacyjne, powstaną też mobilne punkty informacyjne ECO, dostępne dla mieszkańców Opola podczas miejskich wydarzeń plenerowych - dodaje Paweł Krawczyk, członek Zarządu ECO SA - Mało kto myśli latem o smogu, ale kiedy zaczynamy go już czuć jest za późno na kompleksowe i skuteczne działania – podsumowuje - w tym zakresie, z całą mocą działa zasada, która mówi że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.ecosa.pl

Źródło: informcja prasowa

fot.: 123rf.com/zdjęcie ilustracyjne

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ