Partner serwisu
26 lipca 2017

Morawiecki w Londynie będzie zachęcał zagranicznych inwestorów do inwestycji w Polsce

Kategoria: Aktualności

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki spotka się w środę w Londynie z inwestorami finansowymi i biznesowymi. Jak poinformował wicepremier, będzie z nimi rozmawiał m.in. o wzroście gospodarczym Polski i jego perspektywach, zachęcając do inwestycji w naszym kraju.

Morawiecki w Londynie będzie zachęcał zagranicznych inwestorów do inwestycji w Polsce

– W Londynie odbędę kilka spotkań, które zorganizował Bloomberg, w tym m.in. z inwestorami. Będę także rozmawiał z brytyjskimi mediami, m.in. z Bloombergiem czy Financial Times – powiedział wicepremier.

Jak tłumaczy, to kolejne spotkanie w ramach serii rozmów z inwestorami finansowymi, biznesowymi, funduszami inwestycyjnymi, bankami inwestycyjnymi, komercyjnymi, funduszami private equity, emerytalnymi, inwestycyjnymi czy też z przedsiębiorstwami.

– Spodziewam się po tej wizycie w Londynie kolejnych inwestycji w Polsce, ponieważ wszystkie dotychczasowe wizyty były bardzo udane z punktu widzenia pozyskania inwestorów, ich zainteresowania Polską czy tworzenia nowych projektów – powiedział Mateusz Morawiecki. Dodał, że spodziewa się "przypieczętowania dobrych negocjacji". – Chcę też opowiedzieć o charakterystyce wzrostu gospodarczego Polski, o perspektywach tego wzrostu – to jest to, co bardzo interesuje inwestorów. A także o sytuacji gospodarczej, o rozwoju infrastruktury, o eksporcie, innowacjach oraz o sytuacji społecznej i politycznej związanej również z ostatnimi wydarzeniami – powiedział wicepremier.

Jeszcze w środę Mateusz Morawiecki wraca do Polski.

 

 

Źródło: PAP

fot.: mr.gov.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ