Partner serwisu
25 września 2017

Ostatnią zrealizowaną przez Envirotech inwestycją była…

Kategoria: Aktualności

Envirotech posiada w swoim portfolio m.in. pakiet usług związanych z projektowaniem, sprzedażą urządzeń technicznych i usługami wykonawczymi. O ostatniej zrealizowanej inwestycji opowiada Michał Sadowski, zastępca dyrektora ds. usług technicznych.

Ostatnią zrealizowaną przez Envirotech inwestycją była…

Ostatnią znaczącą dla nas realizacją była zabudowa wytwornic pary w elektrowniach Siersza, Łaziska, Jaworzno III oraz Łagisza wykonywana na zlecenie spółki TAURON Wytwarzanie. W każdej z tych lokalizacji zabudowano wytwornice pary o konstrukcji płomienicowo-płomieniówkowej z ekonomizerem i przegrzewaczem pary, o wydajności od 20 000 kg/h do 25 000 kg/h, zasilane olejem opałowym lub olejem opałowym i gazem ziemnym. Wspólnie z naszym konsorcjantem zrealizowaliśmy to zadanie w formule „pod klucz”, a jego zakres obejmował: przygotowanie dokumentacji projektowej, dostawę materiałów i urządzeń, wykonanie prac budowlanych i instalacyjnych, rozruch układów, przeszkolenie personelu oraz uzyskanie niezbędnych decyzji wraz z pozwoleniem na użytkowanie. W wyniku zrealizowanej inwestycji powstały nowoczesne, w pełni bezobsługowe obiekty. Nasza firma, będąca liderem konsorcjum, prowadziła prace na terenie Elektrowni Siersza w Trzebini oraz Elektrowni Łagisza w Będzinie, natomiast nasz konsorcjant realizował zadanie na terenie Elektrowni Łaziska w Łaziskach oraz Elektrowni Jaworzno III w Jaworznie – Michał Sadowski, zastępca dyrektora ds. usług technicznych Envirotech.

Co było głównym celem przeprowadzonych inwestycji?

Obniżenie kosztów eksploatacyjnych w efekcie zmniejszenia zużycia paliwa i energii elektrycznej podczas wymuszonych postojów elektrowni i związanych z tym rozruchów bloków energetycznych. Wytwornica pary, zastępująca w okresach postoju pracę kotła energetycznego, emituje bowiem do atmosfery znacznie mniej zanieczyszczeń gazowych i pyłu i nie wytwarza stałych odpadów paleniskowych, co aktywnie przyczynia się do ochrony środowiska – dodaje.

Rozmawiała Karolina Jakubiec, redaktor portali branżowych BMP

fot. envirotech.com.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ