Partner serwisu
22 lutego 2018

Zaproszenie na Dzień Wynalazków

Kategoria: Aktualności

Podczas Dnia Wynalazków, flagowego wydarzenia INTECH PK, swoimi pomysłami na poprawę świata wykażą się młodzi twórcy z Politechniki Krakowskiej. 2 marca w Pawilonie Wystawienniczo-Konferencyjnym Kotłownia na kampusie uczelni przy ul. Warszawskiej 24 zaprezentują innowacje z takich obszarów jak budownictwo, life science, teleinformatyka czy chemia.

Zaproszenie na Dzień Wynalazków

Jak efektywniej walczyć ze smogiem? Do czego może przydać się akustyczny lewitator? Czym żywić się podczas podróży na Marsa? Jak skuteczniej i szybciej informować o gwałtownych burzach czy huraganach? Czy możliwe jest pokonanie karuzeli podatkowych służących wyłudzeniom VAT? To ledwie część wyzwań, które chcą rozwiązać młodzi innowatorzy uczestniczący w Dniu Wynalazków. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostanie aż 20 nowatorskich pomysłów, które już wkrótce mogą mieć realny wpływ na nasze życie.

Zależało nam, aby z politechnicznych projektów wybrać te wynalazki, które mają jak największe szanse na sukces wdrożeniowy i wspólnie wprowadzać je na rynek – wyjaśnia Krzysztof Oleksy, wiceprezes INTECH PK oraz koordynator Dnia Wynalazków.

By jeszcze bardziej zwiększyć to prawdopodobieństwo, kolejną ważną grupą uczestniczącą w Dniu Wynalazków będą przedstawiciele funduszy inwestycyjnych oraz specjaliści z obszaru badań i rozwoju. Mają oni wprawę w wyszukiwaniu oraz nawiązywaniu relacji ze światem nauki w celu budowania przewagi konkurencyjnej nad rywalami. Czy podczas Dnia Wynalazków wypatrzą swoich przyszłych biznesowych partnerów? Zeszłoroczne edycje pokazują, że jest to wysoce możliwe. Jednym z funduszy inwestycyjnych uczestniczących w Dniu Wynalazków, a jednocześnie będącym partnerem strategicznym wydarzenia jest wrocławska spółka Kvarko.

Jesteśmy funduszem technologicznym skupiającym się na projektach wywodzących się z nauk ścisłych, dlatego udział w takim wydarzeniu jak Dzień Wynalazków jest dla nas istotny, przede wszystkim ze względu na możliwość poznania nowych pomysłów. Spotkania tego typu są bardzo inspirujące, dzięki nim możemy stale rozwijać nasz warsztat inwestycyjny i coraz lepiej dostosowywać się do potrzeb i oczekiwań naukowców. Sami mamy doświadczenia w pracy naukowej, dlatego dobrze rozumiemy naszych kolegów i potrafimy z nimi efektywnie współpracować – mówi dr inż. Paweł Wielgus, prezes Kvarko.

Równie ciekawie co prezentacja wynalazków zapowiada się panel dyskusyjny „Porażki, które prowadzą na szczyt. Jak odwaga i upór przysłużą się Twojemu startupowi?”. Zaproszeni do niego eksperci związani z ekosystemem startupów podzielą się swoim cennym doświadczeniem. Posłuchać będzie można m.in Pauli Schabińskiej (założycielka spółki Airror specjalizującej się w tematyce oczyszczania powietrza), Szymona Filipowskiego (założyciel spinoffu SPEKTRONIK wprowadzającego na rynek skaner do inwentaryzacji obiektów architektonicznych) oraz Wojciech Przygocki (fundusz inwestycyjny YouNick Venture Capital, partner strategiczny Dnia Wynalazków).

Rozwija się również sama koncepcja wydarzenia

Zespół INTECH PK zaprosił małopolskie technika, by uczniowie z najstarszych roczników, będący o krok od wyboru kierunku studiów, mogli osobiście przekonać się o inspirującej do kreatywności atmosfery panującej na Politechnice Krakowskiej.

Zależało nam na tym, aby nasze wydarzenie niosło ze sobą jak największą korzyść dla wszystkich odbiorców. Widzowie obejrzą budzące podziw rozwiązania młodych twórców. Wynalazcy staną przed szansą na nawiązanie realnych kontaktów ze światem biznesu. Młodzi przedsiębiorcy myślący o założeniu startupu dowiedzą się, jakich błędów uniknąć i szybciej osiągnąć sukces. Inwestorzy zyskają okazję na wypatrzenie prawdziwych naukowych diamentów, z którymi warto jak najwcześniej rozpocząć współpracę. Chcemy pokazać, jakie pasje i talenty wykluwają się na Politechnice Krakowskiej oraz połączyć je z wiedzą i doświadczeniem ekspertów  – wyjaśnia ideę Dnia Wynalazków Izabela Paluch, prezes INTECH PK i pomysłodawca inicjatywy, która już od czterech sezonów integruje środowiska nauki i biznesu.

Honorowy patronat nad imprezą objął JM Rektor Politechniki Krakowskiej, prof. dr hab. Inż. Jan Kazior oraz Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa. Wydarzeniu patronują także: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Urząd Patentowy RP.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Rejestracja odbywa się TUTAJ.

Dzień Wynalazków 2018: #młodzi - patent na start

DW2018.evenea.pl

2 marca 2018, 9:00

Politechnika Krakowska

Pawilon Konferencyjno-Wystawienniczy „Kotłownia”

ul. Warszawska 24

Organizator:

INTECH PK

intechpk.pl

ul. Warszawska 24

31-155 Kraków

Telefon: 12 628 31 27

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ