Partner serwisu
04 kwietnia 2018

Zmarł prof. Stanisław Mańkowski

Kategoria: Aktualności

31 marca 2018 roku w wieku 80 lat zmarł prof. Stanisław Mańkowski, specjalista w zakresie ciepłownictwa, ogrzewnictwa i wentylacji. Msza święta żałobna odprawiona zostanie 6 kwietnia.

Prof. Stanisław Mańkowski od 1989 wykładał na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Był dziekanem Wydziału Inżynierii Środowiska, a w latach 2002–2005 rektorem Politechniki Warszawskiej.

Artykuły jego autorstwa publikowane były m.in. w "Energetyce Cieplnej i Zawodowej", a o swoich spostrzeżeniach dotyczących kierunków rozwoju polskiego ciepłownictwa mówił na corocznym Wiosennym Spotkaniu Ciepłowników w Zakopanem. Był laureatem nagrody Klucz Sukcesu, przyznawanej m.in. osobą, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju polskiego ciepłownictwa.

Msza święta żałobna odprawiona zostanie 6 kwietnia o godzinie 13.40 w kościele św. Karola Boromeusza na Powązkach. Po niej nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na Cmentarzu Powązkowskim (IV Brama).

Dziękujemy Panie Profesorze za Pana pracę na rzecz rozwoju polskiego ciepłownictwa i za to, że jako redakcja zawsze mogliśmy na Pana liczyć.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ