Partner serwisu

Nowy zarząd ENEI wybrany

Kategoria: Aktualności

11 marca Rada Nadzorcza ogłosiła wyniki postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska prezesa i członków zarządu ENEA S.A. Krzysztofowi Zamaszowi ponownie powierzono pełnienie funkcji prezesa.

Nowy zarząd ENEI wybrany

Do konkursu przystąpiło kilkudziesięciu kandydatów, 7 i 8 marca odbyły się rozmowy kwalifikacyjne, w wyniku których Rada Nadzorcza wybrała zarząd nowej kadencji w składzie:

Krzysztof Zamasz – prezes zarządu,
Paweł Orlof – członek zarządu ds. korporacyjnych,
Grzegorz Kinelski – członek zarządu ds. handlowych.


Krzysztof Zamasz, dotychczas pełniący stanowisko prezesa zarządu ENEA S.A. posiada kilkunastoletnie doświadczenie menedżerskie w branży energetycznej, jest doktorem nauk ekonomicznych.

Paweł Orlof, wybrany na stanowisko członka zarządu ds. korporacyjnych, posiada wieloletnie doświadczenie w branży energetycznej, od 1999 roku związany z Grupą RWE – najpierw na stanowisku prezesa zarządu enviaM – Polska, a od 2004 roku reprezentanta enviaM AG w Polsce i jednocześnie prezesa zarządu Elektrociepłowni Będzin, należącej do Grupy RWE. Jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego i Krajowej Szkoły Administracji Publicznej w Warszawie.

Członkiem Zarządu odpowiedzialnym za pion handlu został Grzegorz Kinelski, od 1994 r. związany z branżą energetyczną. Swoją karierę zaczynał w Górnośląskim Zakładzie Elektroenergetycznym w Gliwicach, następnie w Vattenfall odpowiadał za obsługę klientów w Polsce, a przez ostatnie trzy lata rozwijał obsługę klienta w Grupie TAURON. Jest absolwentem Politechniki Śląskiej i posiada dyplom MBA Dominican University.

Rada Nadzorcza zakończyła także postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko członka zarządu ENEA S.A. do spraw finansowych bez dokonania wyboru i zapowiedziała powtórzenie postępowania rekrutacyjnego na to stanowisko.

Zgodnie ze statutem spółki członkowie zarządu są powoływani na okres wspólnej trzyletniej kadencji. Rozpoczęcie nowej kadencji jest związane z odwołaniem dotychczasowego zarządu Spółki, w skład którego wchodzili: Krzysztof Zamasz, Janusz Bil i Hubert Rozpędek. Decyzję o odwołaniu Zarządu Rada Nadzorcza podjęła 11 marca br.

źródło: ENEA S.A.

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ