Partner serwisu

Konkurencyjność gospodarki wymaga niskich cen energii…

Kategoria: Aktualności

…to wniosek, jaki płynie z wczorajszego spotkania w kancelarii premiera. Dyskutowano przede wszystkim o polskiej strategii energetycznej. – Kluczowe dla polskiej energetyki przez wiele lat będą m.in. zasoby węgla brunatnego – stwierdził Donald Tusk.

Konkurencyjność gospodarki wymaga niskich cen energii…

Tematami spotkania były również potrzeby inwestycyjne w tzw. miękką infrastrukturę oraz odnawialne źródła energii. Zapadły też pewne ustalenie przed szczytem energetycznym w Brukseli w maju. Premier mówił, że będzie chciał przekonywać parterów w UE, że konkurencyjność gospodarki wymaga niskich cen energii.

Donald Tusk stwierdził, że państwo, jako właściciel spółek energetycznych, chce wpływać na nie w ten sposób, aby interes tych spółek był w zgodzie z interesem państwa.

Jeżeli chodzi o energetykę jądrową, premier oczekuje od PGE wizji, która w sposób odpowiedzialny pozwoli zaabsorbować najbezpieczniejsze i najnowocześniejsze technologie tego źródła energii.

Wczorajsze spotkanie miało przygotować Polskę do batalii o bardzo konkretne pieniądze. Donald Tusk podkreślił, że kluczowe dla polskiej energetyki przez wiele lat będą m.in. zasoby węgla brunatnego. Dodał, że jeżeli uda się uzyskać w Europie, a także w Polsce, większą akceptację dla warunków wykorzystywania tego rodzaju węgla dla energetyki, to nasz kraj będzie w bardzo dobrej sytuacji.

Spotkanie odbyło się na wniosek wicepremiera i ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego. Wzięli w nim udział: wicepremier Janusz Piechociński, szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz, szef KPRM Jacek Cichocki, szef PGE Krzysztof Kilian, szef Rady Gospodarki Jan Krzysztof Bielecki, minister Skarbu Państwa Mikołaj Budzanowski.

źródło: www.kprm.gov.pl
fot. www.kprm.gov.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ