Partner serwisu
21 września 2018

Dalkia łączy pod swoją marką polskie spółki zależne

Kategoria: Z życia branży

Dalkia (grupa EDF), lider usług energetycznych we Francji, w ramach dalszego rozwoju na rynkach zagranicznych, łączy pod swoją marką polskie spółki zależne: DK Energy Polska, ZEC Katowice i Matex Controls.

Dalkia łączy pod swoją marką polskie spółki zależne

Po spółce zależnej w Rosji, w następnej kolejności tożsamość marki Dalkia przyjmują również polskie spółki: DK Energy Polska, ZEC Katowice i Matex Controls.     

W lipcu 2014 r. Dalkia dołączyła do grupy EDF i jako lider usług energetycznych stała się kluczowym partnerem w transformacji energetycznej we Francji. W ramach dalszego rozwoju, spółka rozpoczęła ekspansję zagraniczną, w pierwszej kolejności na rynkach usług energetycznych Wielkiej Brytanii, Polski, USA i Rosji. Dziś Dalkia jest obecna w ośmiu krajach i zatrudnia łącznie około 15 500 pracowników, w tym 2800 poza granicami Francji.

DK Energy Polska i jej dwie spółki zależne zatrudniają w Polsce 430 pracowników i wypracowują obroty na poziomie 50 mln euro rocznie, oferując na polskim rynku pełen zakres usług energetycznych: zarządzanie/optymalizację sieci ciepłowniczych i sieci chłodu, wykorzystanie lokalnych zasobów energii, usługi i efektywność energetyczną dla budynków oraz instalacji przemysłowych.

Przejęta w 2015 r. spółka ZEC Katowice eksploatuje, optymalizuje i rozbudowuje sieci ciepłownicze w regionie konurbacji śląsko-dąbrowskiej, zasilane między innymi ciepłem z gazu kopalnianego pochodzącego z procesu wydobycia węgla kamiennego. Matex Controls, który dołączył do grupy pod koniec 2017 r., specjalizuje się w usługach (projektowanie, wykonawstwo i usługi serwisowe w branżach sanitarnej, elektrycznej, automatyki) oraz inteligentnych rozwiązaniach w zakresie efektywności energetycznej dla budynków i obiektów przemysłowych.

W celu realizacji strategii grupy i jej dalszego rozwoju na rynkach międzynarodowych, 19 września 2018 r. DK Energy Polska, ZEC Katowice oraz Matex Controls dołączają do marki Dalkia.

– Cieszę się, że mogę zarekomendować markę Dalkia w Polsce, gdzie jesteśmy obecni od 4 lat poprzez nasze spółki DK Energy Polska, ZEC Katowice oraz Matex Controls. Planujemy dalszy rozwój działalności w obszarze poprawy efektywności energetycznej obiektów i instalacji naszych polskich klientów. TIRU, nasza spółka zależna, także rozwija się w Polsce, gdzie będzie operatorem zakładu termicznego przekształcania odpadów komunalnych aglomeracji Gdańska – podkreśliła Sylvie Jéhanno, Prezes i Dyrektor Generalny Dalkii.

– Przyjęcie marki Dalkia przez nasze spółki w Polsce stanowi ważny krok w umacnianiu pozycji Grupy na polskim rynku energetycznym. Z sukcesem współpracujemy z lokalnymi partnerami przy projektach z zakresu efektywności energetycznej. Wiele z unikatowych rozwiązań wdrożonych przez nas w Polsce staje się wzorem dla innych projektów realizowanych w Grupie Dalkia. Polski rynek energetyczny oferuje szerokie możliwości rozwoju dla firm o najwyższej wiedzy i doświadczeniu. Wierzę, że przed nami kolejne realizacje, które będą wyznaczać standardy innowacyjności i efektywności energetycznej dla innych spółek z Grupy – powiedział Thierry Deschaux, Dyrektor Generalny Dalkii w Polsce.

źródło: biznes.newseria.pl
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ