Partner serwisu
27 września 2018

Rozbudowa infrastruktury energetycznej na obszarze województwa podkarpackiego z dofinansowaniem UE

Kategoria: Z życia branży

W Ministerstwie Energii 25 września 2018 r. została podpisana kolejna umowa o dofinansowanie rozbudowy infrastruktury energetycznej na obszarze województwa podkarpackiego. Dzięki niej zwiększą się możliwości przyłączania do sieci elektroenergetycznej nowych mocy wytwórczych z OZE. Dotychczas firmy energetyczne otrzymały ponad 800 mln zł na rozwój swoich projektów.

Rozbudowa infrastruktury energetycznej na obszarze województwa podkarpackiego z dofinansowaniem UE

Projekt został złożony w ramach poddziałania 1.1.2 Wspieranie projektów dotyczących budowy oraz przebudowy sieci umożliwiających przyłączanie jednostek wytwarzania energii z OZE Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. PGE Dystrybucja S.A. dzięki podpisanej umowie otrzyma ponad 23 mln zł  na budowę linii 110 kV relacji Nowy Żmigród – Iwonicz wraz z niezbędną rozbudową stacji 110 kV/SN Nowy Żmigród oraz stacji 110 kV/SN Iwonicz na obszarze województwa podkarpackiego- powiat jasielski i krośnieński.

Dzięki tej inwestycji zwiększą się możliwości przyłączania nowych mocy wytwórczych z odnawialnych źródeł energii do sieci elektroenergetycznej Operatora Systemu Dystrybucyjnego - PGE Dystrybucja SA. Realizacja tego projektu przyczyni się do ograniczenia zapotrzebowania na produkcję energii ze źródeł konwencjonalnych poprzez zwiększenie możliwości przyjęcia do sieci większej ilości energii z OZE. Tym samym zostanie ograniczone zużycie paliw i w konsekwencji, nastąpi obniżenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery.

                                                                                                     ***

Dotychczas PGE Dystrybucja S.A. podpisała z Ministrem Energii 4 umowy na łączną kwotę ponad 48 mln zł, w tym jeden projekt dot. budowy linii 110kV do stacji Korczowa oraz stacji 110/15kV Korczowa został już zrealizowany.

Łącznie firmy energetyczne podpisały z Ministrem Energii 13 umów w ramach poddziałania 1.1.2 na łączną kwotę 500 mln złotych oraz 23 umowy w ramach poddziałania 1.4.1 na łączną kwotę 347 mln złotych.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ