Partner serwisu

Więcej niż czujnik

Kategoria: Technologie

Nowoczesne rozwiązania pomiarów fizykochemicznych

Dariusz Figiel
Endress+Hauser Polska

Właściwy dobór urządzeń pomiarowych oraz zapewnienie prawidłowej kalibracji są najważniejszymi elementami gwarantującymi bezpieczeństwo procesu. Poniżej przedstawiamy istotne pomiary fizykochemiczne stosowane w energetyce, które za pomocą czujników Endress+Hauser są z powodzeniem realizowane w wielu  zakładach.

Narzędzie dodatkowe Memobase Plus składa się z programu komputerowego połączonego z bazą danych i odpowiedniego interfejsu (spełniającego rolę przetwornika), który umożliwia podłączenie czujników pomiarowych z technologią Memosens bezpośrednio do dowolnego urządzenia z portem USB; faktycznie zmieniając się w stanowisko kalibracyjne i pomiarowe.
Memobase Plus optymalizuje przestrzeń roboczą w laboratorium, zapewniając wygodne stanowisko do pracy. Rozwiązanie to służy zwłaszcza oszczędności wydatków, gdyż kalibracji lub wymiany nie muszą przeprowadzać wykwalifikowani specjaliści analitycy – co dawniej miało miejsce; od teraz może być to także wykonane przez personel w ciągu zaledwie kilku minut. Użycie tych samych czujników cyfrowych do porównań sprawia, że wartości pomiarowe z procesu oraz z laboratorium są rzeczywiście zbieżne; szczególnie odkąd zostały wyeliminowane niedoskonałości wynikające z zastosowania różnych systemów pomiarowych. Dlatego dodatkowo posiadając platformę Memobase Plus, proces technologiczny staje się jeszcze bardziej bezpieczny i wydajny.

Pełna wersja artykułu znajduje się w zakładce "do pobrania".


Autor: Dariusz Figiel, Endress+Hauser Polska

 

Czytaj więcej w magazynie "Energetyka Cieplna i Zawodowa" nr 4/2013

zamów prenumeratę w wersji elektronicznej lub drukowanej

 Jak zamówić prenumeratę czasopisma drukowaną/elektroniczną

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ