Partner serwisu
16 listopada 2018

Energetyka odnawialna w budownictwie. Magazynowanie energii

Kategoria: Książki pod patronatem kierunekENERGETYKA.pl

Energetyka odnawialna w budownictwie. Magazynowanie energii to publikacja – uniwersalne kompendium dotyczące nowoczesnego i bardzo ciekawego tematu dotyczącego magazynowania energii uzyskanej z OZE w budownictwie. Jest ona kierowana do osób, które po raz pierwszy się zetkną z tą tematyką, jak i do osób, które mają pewną wiedzę na ten temat.

Energetyka odnawialna w budownictwie. Magazynowanie energii

Książka zawiera wiedzę o charakterze naukowym podstawowym, jak i aplikacyjnym.

Pokazuje możliwości wykorzystania energii odnawialnych w sposób zintegrowany, przy wzajemnym uzupełnianiu się poszczególnych źródeł, kładąc nacisk na metody magazynowania energii.

Publikacja jest kierowana do inżynierów, architektów i specjalistów z zakresu nowoczesnej energetyki i budownictwa, ale także będzie pomocna studentom uczelni technicznych i uniwersyteckich – na kierunkach zw. z ENERGETYKĄ, BUDOWNICTWEM, OCHRONĄ ŚRODOWISKA.

Może jednak też pomóc inwestorom budowlanym oraz wszystkim zainteresowanym energetyką odnawialną i magazynowaniem tej energii w skali mikro i małej skali, stosowanej w budownictwie.

Informacja o autorze/ redaktorze:

prof. PW dr hab. inż. Dorota Chwieduk

  • Wice dyrektor Instytutu Techniki Cieplnej Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa MEiL Politechniki Warszawskiej PW,
  • członek Komitetu Problemów Energetyki PAN, Sekcji Termodynamiki Komitetu Termodynamiki i Spalania PAN, Sekcji Fizyki Budowli i Materiałów Budowlanych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN,
  • Przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Energetyki Słonecznej PTES-ISES
  • Były Prezydent Europejskiego Stowarzyszenia Energetyki Słonecznej (ISES – Europe)
     
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ