Partner serwisu
28 marca 2019

Kancelaria Dentons publikuje najnowszy przewodnik po inwestycjach w Europie i Azji Środkowej

Kategoria: Aktualności

Dziesięć lat temu Unia Europejska zobowiązała się, że do roku 2020 jedną piątą energii będzie pozyskiwać ze źródeł odnawialnych. Jesteśmy coraz bliżej tego celu, ale nadal podnosimy sobie poprzeczkę. W roku 2018 Unia Europejska wyznaczyła nowy cel – do roku 2030 czerpać aż 32 procent energii ze źródeł odnawialnych.

Kancelaria Dentons publikuje najnowszy przewodnik po inwestycjach w Europie i Azji Środkowej

Najnowsze wydanie przewodnika opracowanego przez Dentons, „Investing in renewable energy projects in Europe” , pokazuje dylematy, przed jakimi stoi dziś branża energetyczna. W poszczególnych regionach rozwój nowych projektów zwolnił lub całkowicie został wstrzymany, przynajmniej w odniesieniu do niektórych technologii. Stało się tak między innymi na skutek zmniejszenia wsparcia finansowego ze strony państwa lub wprowadzenia ograniczeń regulacyjnych. W innych przypadkach, rozwój projektów przebiega dynamicznie i realizacja dobrych inwestycji nie napotyka znaczących problemów z finansowaniem – lecz w dłuższej perspektywie czasowej pojawiają się pytania o wpływ dużych ilości energii odnawialnej na system energetyczny oraz na stabilność rynku. Odpowiedzi na te pytania zaczynamy dopiero szukać.

Europa nadal czerpie korzyści z ogólnoświatowych zjawisk, takich jak malejące koszty technologiczne. Jednocześnie musi zabiegać o zainteresowanie inwestorów w świecie, który staje się coraz bardziej konkurencyjny i branży, która szybko się globalizuje.

Przygotowana przez Kancelarię Dentons publikacja omawia najważniejsze procesy w otoczeniu regulacyjnym i obrazowo przedstawia możliwości rozwoju energetyki odnawialnej w 20 porządkach prawnych w krajach Europy i Azji Środkowej.

Kancelaria Dentons przygotowała przewodnik po rynku energii odnawialnej we współpracy z RECHARGE, globalnym dostawcą informacji i rozwiązań dla sektora energetyki odnawialnej.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ