Partner serwisu
28 marca 2019

GreenWay oficjalnie podsumował trzyletni projekt NCE Fast EV Net

Kategoria: Aktualności

Samorządy lokalne powinny:

1. Pełnić rolę wiodącą we wdrażaniu elektromobilności, dawać przykład innym podmiotom np. poprzez zakup pojazdów elektrycznych dla flot miejskich.

2. Aktualizować i dostosowywać lokalne przepisy, tak by wspierać wdrażanie infrastruktury ładowania na terenach miejskich oraz w budynkach.

3. Jednoznacznie delegować odpowiedzialność za rozwój elektromobilności w ramach administracji samorządowej (np. poprzez powołanie stanowiska lub wydziału zajmującego się tymi zagadnieniami). Ułatwi to koordynowanie działań, od edukacji po planowanie i rozbudowę infrastruktury. Powinno to służyć także jako punkt kontaktowy dla osób zainteresowanych dostępem i rozwojem publicznej infrastruktury ładowania.

4. Wspierać mieszkańców, lokalne przedsiębiorstwa i turystów w korzystaniu z pojazdów elektrycznych poprzez wsparcie finansowe dla budowy infrastruktury ładowania, odpowiednie oznakowanie miejsc ładowanie, zapewnienie bezpłatnych parkingów, możliwości korzystania
z buspasów, ustanowienie stref niskiej lub zerowej emisji, itp.

Firmy tworzące infrastrukturę ładowania i świadczące usługi ładowania powinny skupiać się na kilku ważnych elementach. Należą do nich:

1. Łatwość dostępu, fizyczne otoczenie i udogodnienia w pobliżu miejsca ładowania. Należy dołożyć wszelkich starań, aby miejsca instalacji stacji ładowania zapewniały jak najwyższy komfort użytkownikom samochodów elektrycznych.

2. Lokalizacje, zwłaszcza te najbardziej popularne, powinny być wyposażone w więcej niż jedną ładowarkę, aby zapobiec oczekiwaniu i kolejkom.

3. Niezbędne są działania informacyjne w zakresie opłat i kosztów związanych z usługami ładowania, tak aby użytkownicy samochodów elektrycznych rozumieli ekonomiczne uwarunkowania świadczonej usługi. Szczególną uwagę należy przykładać do wyjaśnień różnic między ładowaniem w domu / miejscu pracy na ładowarkach wolnych i półszybkich,
a ładowaniem z ładowarek szybkich.

4. Wykorzystanie energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii dla świadczenia usług ładowania jest szczególnie istotne w krajach o wysokiej emisji CO2 przy produkcji energii, takich jak Polska.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ